měla talent

Seznamte se! Talentované krásce zničila jedna fotka sen o olympiádě

Otava redakční fotka
Marek Otava
Publikováno 4. 5. 2020
Téma:

Ve třetím díle rubriky "Seznamte se" představíme dnes už bývalou tyčkařku Allison Stokkeovou. Američanka patří po právu mezi nejkrásnější atletky na naší planetě. Nicméně právě krása stála za koncem její slibně rozvíjející se kariéry. Z talentované sportovkyně je dnes pyšná manželka jednoho z nejlepších golfistů světa.

Píše se rok 2007, talentovaná 17letá dívka startuje na svém prvním národním mistrovství mezi seniory. V tu dobu nemá ve své věkové kategorii konkurenci, výkonem 414 cm drží americký středoškolský rekord a experti jí předpovídají zářnou budoucnost.
 

Jedna fotka však všechno změní. Stačila totiž jedna povedená momentka ze zmíněného šampionátu a z nadějné sportovkyně se stane nechtěný sex symbol.

 

Obrázek, na kterém se Allison Stokkeová pečlivě připravuje na svůj skok, obletěl internet a stal se hitem. Rázem o její kráse začínají psát přední americké deníky, ale i třeba německý Der Spiegel nebo britská BBC. V roce 2010 tak při zadání jejího jména do vyhledavače vám vyleze více než milion výsledků.
 

Pro tehdy ještě náctiletou dívenku je to však nápor, který nedokázala unést. Najednou je všude bedlivě sledovaná a stává se i obětí paparazzi. Vše jen díky její kráse a nádherné postavě, nikoliv pro její mládežnické sportovní úspěchy.

 

Američanka se však navzdory své nechtěné popularitě snaží dosáhnout svého vysněného cíle, olympijských her v Londýně v roce 2012. Najme si dokonce mediálního konzultanta, který má řešit nesčetné žádosti o focení a další nabídky spojené s její atraktivitou.
 

 


 

Forma jí tak letí vzhůru, udělá si svůj životní osobák výkonem 436 cm, který by ji do Londýna tehdy dost možná posunul, musela by ho však předvést při americké kvalifikaci.

 

Tam však selže. Před plnými tribunami nezvládne tlak a jako jediná z 12 závodkyň neskočí základní výšku. Její olympijský sen je v troskách, Stokkeová sice nadále závodí, ale ve strachu před dotěrnými fotografy a fanoušky se radši stáhne do ústraní.
 

 


 

Až v roce 2015 opět vyleze z ulity. Nová a uvědomělá atletka rázem otočí a stane se fitness modelkou pro společnost Nike, později také pro Uniqlo. Spolupracuje také s firmou GoPro, kde točí instruktážní videa, jak správně skákat o tyči. Vše se samozřejmě shledalo s obrovským ohlasem a její příspěvky mají tisíce laiků a několik milionů zhlédnutí.


Seznamte se! Americké tyčkařce krása zkazila kariéru

1
/
5
Zdroj: Instagram/ @allisonstokke
Sexy skokanka o tyči Allison Stokkeová

 

V roce 2016 však Američanka také poznává muže svého života. Začala totiž randit s úspěšným golfistou Rickiem Fowlerem, za kterého se minulý rok v říjnu provdala. Občas se tak na veřejnosti objeví i jako pravděpodobně nejvíce sexy golfový caddie na světě.
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Northampton Saints - Sale Sharks

   12:50

   NHL – akce měsíce

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   UFC 253: Adesanya vs. Costa

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Tottenham Hotspur - Chelsea FC

   09:00 10:45
   10:45

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   10:55

   MČR v Gran Turismo Sport (5)

   11:00

   Rychlá kola (9)

   11:30

   Off-road Maraton (2)

   11:50

   Filip Řeháček - Andalusie

Celý program