nova sport evropská liga

Žlutá ponorka potápí i Liverpool, Sevilla zachraňovala remízu

Obhájce loňského triumfu z Evropské ligy vykročil do semifinále letošního ročníku remízou na hřišti Šachťaru Doněck. Tu přitom Španělé zachraňovali až z pokutového kopu krátce před koncem. Ještě později padla branka ve Villarrealu, kde domácí porazili Liverpool gólem v nastaveném čase.

Fotbalisté Sevilly se mohou stát prvním týmem, který dokáže evropskou trofej získat potřetí v řadě. Jenže k tomu musí zdolat ještě dvě překážky. Na cestu za pokořením té semifinálové vykročili lépe, když ve Lvově šli nad Šachťarem Doněck do vedení už v šesté minutě díky Vitolovi, který se po levé straně probil do pokutového území, kde nejprve kličkou přelstil obránce a mezi nohama brankáře skóroval.

Do přestávky ale bylo všechno jinak. Ve třiadvacáté minutě využil parádní přihrávku Rakyckého k vyrovnání Marlos, deset minut před pauzou se pak po centru právě Marlose pověsil do vzduchu Stěpaněnko a Doněck vedl 2:1.

O tom, že si Sevilla odveze z Ukrajiny cennou remízu, rozhodl osm minut před koncem pokutový kop nařízený za faul Ferreyry. Gameiro vyslal na Pjatovovu bránu tvrdou ránu, proti níž neměl domácí gólman šanci.

Ve Villarrealu bylo utkání na góly o poznání skoupější. Dlouho totiž na obou stranách maximálně zvonily tyče brankových konstrukcí, když nejprve v úvodu druhé půle tu liverpoolskou rozezvučel Bakambu a dvacet minut nato si s přispěním domácího gólmana stejně počínal i Firmino. Když už to ale vypadalo, že diváci branku neuvidí, utekl hostující obraně Suárez, před gólmanem Mignoletem ještě nahrál Lópezovi a ten prázdnou bránou nepohrdl.