Aktualizováno 6.5. 2016 08:36
nova sport evropská liga

Sevilla je krok od třetí trofeje v řadě! Ve finále EL je i Liverpool

Zdroj: TV Nova

Fotbalisté Sevilly mají velkou šanci získat třetí trofej v Evropské lize v řadě. Znovu se totiž probojovali do finál. V cestě k zápisu zlatým písmem do fotbalové historie jim bude stát Liverpool. Ten vyřadil španělský Villarreal a narušil tak nadvládu španělských celků.

Sevilla je nejúspěšnějším týmem v historii soutěže, všechny čtyři dosavadní účasti ve finále zužitkovala v zisk trofeje. A šanci bude mít i letos, když díky dvěma gólům útočníka Gameira potvrdila proti Šachtaru roli favorita.

Na první Gameirovu trefu po chybě v rozehrávce hostů sice ještě těsně před poločasem odpověděl chorvatský veterán Eduardo, Gameiro se ale trefil znovu hned po změně stran a postup ještě potvrdil Mariano střelou z dálky.

Liverpool je ve finále počtvrté, ale poprvé od roku 2001, kdy vyhrál soutěž ještě pod názvem Pohár UEFA. Tehdy u toho byli i Češi Vladimír Šmicer a Patrik Berger.

Doma šel anglický celek sebevědomě za postupem a už v sedmé minutě dohnal ztrátu z prvního utkání. Po dvou centrech ze strany přišla nepovedená střela Sturridge, jenže míč si po ní smolně srazil do vlastní branky Bruno Soriano. Villarreal, který v průběhu sezony přešel přes Plzeň i Spartu, nevyužil několik šancí a v 63. minutě Sturridge tentokrát sám rozhodl.

Villarreal navíc přišel dvacet minut před koncem o vyloučeného stopera Ruize, pak mu ale sudí odepřel penaltu. Místo toho zvýšil na 3:0 Lallana a odstartoval postupovou radost.

Odvetná utkání semifinále Evropské ligy:

FC Sevilla - Šachtar Doněck 3:1 (1:1)

Branky: 9. a 47. Gameiro, 59. Mariano - 44. Eduardo. První zápas: 2:2, postoupila Sevilla.

Liverpool FC - Villarreal CF 3:0 (1:0)

Branky: 7. vlastní Soriano, 63. Sturridge, 81. Lallana.  První zápas: 0:1, postoupil Liverpool.