fotbal Hrubé chování

Sestřelil Slavii a teď jde do vězení! Kokorin byl odsouzen za násilí

Alexander Kokorin
Zdroj: Profimedia/kolaž TN.cz
Alexander Kokorin

Na zápasy mezi světovou elitou můžou zapomenout. Ruští fotbalisté Alexander Kokorin a Pavel Mamajev totiž půjdou do vězení. Loni v říjnu napadli v centru Moskvy dva vysoce postavené ministerské úředníky, za což jim soud vyměřil 18, respektive 17 měsíců nepodmíněně.

Jeden týden za hrdinu, druhý za psance. Nyní již bývalý útočník Zenitu Petrohrad Kokorin 4. října rozhodl jediným gólem zápas Evropské ligy proti Slavii, 9. října už ale létal v maléru.

Společně s Mamajevev, v té době záložníkem Krasnodaru, totiž vyrazili do moskevských ulic. K tomu přibrali pár přátel a šli na společnou snídani. Po pár minutách jim však ostatními hosty bylo vytýkáno, že jsou příliš hluční.

Fotbalisté, kteří byli pod vlivem alkoholu a prý i drog, šli vznikající konflikt řešit. Místo vlídných slov ale použili sílu a své oponenty poslali několika údery k zemi.

To ale ještě nevěděli, koho zmlátili. Jedním z obětí byl jeden z tehdejších ředitelů na ministerstvu průmyslu a obchodu Denis Pak, který musel být hospitalizován s otřesem mozku a poraněním ruky. Kokorin s Mamajev napadli i dalšího vedoucího pracovníka ministerstva Sergeje Gajsina.

Pro fotbalisty si okamžitě přijela policie a byli dáni do vazby. Trest za své činy si vyslechli v úterý. Kokorin byl odsouzen na 18 měsíců nepodmíněně, Mamajev na 17. Oběma hráčům přitom hrozil až sedmiletý trest.
 

vat TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: Malta Cup - Utkání o bronz

   12:50

   Element (405)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Malta Cup - Finále

   10:45

   Ligue 1 Highlights (21)

   11:45

   NBA: Vzpomínka na Kobyho Bryanta

   12:00

   Element (405)

   12:15

   UFC Reloaded (10)

   13:00

   Fotbal: Le Havre AC - ES Troyes

Celý Program