přehled rosického sparta

Sestava Sparty dozná změn: Kolik českých hráčů bude v základu?

Fotbalová Sparta
Zdroj: Profimedia
Fotbalová Sparta
Téma:

Fotbalová Sparta prožila v uplynulém půlroce velké trápení. Fandové vyčítali špatnou práci trenéra Ščasného a také trochu ztrátu české identity. V základní sestavě se nohy objevil jen jediný Čech! Na jaře to ale zřejmě bude vypadat úplně jinak.

Čtyři posily, z toho tři Češi. Kabina Sparty možná zase bude o trochu víc mluvit česky, jak žádaly klubové legendy. Opravdu pohled na základní sestavu spousty zápasů naznačoval, že úřední jazyk byl jiný než ten český.

Tři Rumuni, tři Srbové, Turek, Ghaňan, Gabonec, Slovák, Zimbabwan.. Na Čechy mnohdy místo nezbylo. Místo v sestavě měl jisté snad jen Martin Frýdek, chvílemi Josef Šural a po uzdravení Matěj Pulkrab.


Vládu nad elitním týmem Sparty ale v zimě převzal Tomáš Rosický a i když podržel v pozici trenéra Ščasného, dají se čekat solidní změny v sestavě a Sparta možná zase bude trochu víc znít česky.


Vedle Davida Karlssona Moberga se totiž na Letné hlásí jeden z nejlepších krajních beků ligy Matěj Hanousek. Spolu s ním přišel stoper David Lischka. Zpět v klubu, kde vyrůstal, je Martin Hašek mladší. Navíc to vypadá, že se do jarní části sezony zapojí i další fotbalisté, které trápilo zranění.


Uzdraví se Ondřej Zahustel? A co třeba Václav Kadlec? Jak by tedy mohla vypadat sestava?


Brankář:
Konec podzimu naznačil, že ve Spartě možná budou daleko víc sázet na Milana Heču. Rumun Florin Nita zřejmě zůstane jen na lavičce a kdoví, jestli ještě do startu jara nenajde nové angažmá. Pak by byl dvojkou David Bičík.


Obrana:

Co se týká příchodů, největší šance na místo v základu má Matěj Hanousek. Tomu zřejmě bude patřit levý kraj obrany a Costa Nhamoinesu se tak přesune na místo stopera. Otázkou je, kdo by hrál s ním. Zda Radakovič, Kaya či Štětina. Místo pravého beka zřejmě připadne snad již zdravému Zahustelovi.


Záloha:
Defenzivní štít? Ustojí své místo Martin Frýdek? Nebo dostane šanci Martin Hašek? Anebo oba? A další členové zálohy? Dopředu by měli tým hnát Nico Stanciu, David Moberg Karlsson a zřejmě i Guelor Kanga.


Útok:

Jistotou je zřejmě jen Benjamin Tetteh. Matěj Pulkrab možná bude svádět boj o základ se Švédem Karlssonem, pokud ten nedostane místo v záloze. A kdoví, jestli se neuzdraví Václav Kadlec.

Pravděpodobná sestava tedy?
Heča
Hanousek – Radakovič – Costa – Zahustel
Frýdek – Kanga
Stanciu – Moberg Karlsson - Plavšič
Tetteh

Celkem tedy 4 Češi. Ale i to je pokrok.

 

Související témata:
ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: St. Louis Blues - Chicago Blackhawks

   21:05 23:25
   23:25

   Večerní sportovní noviny

   23:30

   Finále Západní konference NHL 2017

   01:30

   MotoGP - Racing together

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Classic match Ligue 1: Olympique Lyon - Paris Saint - Germain

 • Nova Sport 2

  • UFC Countdown: Namajunas vs. Jedrzejczyk

   21:45 22:05
   22:05

   UFC 223: Khabib vs. Iaquinta

   00:35

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   02:25

   Basketbal: De’Aaron Fox - Koše z protiútoku

   09:00

   Premier League Darts 2018

   11:00

   Desert Dash - Ultra MTB Competition

Celý program