Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 11.3. 2017 23:09
Box Pérová váha

SES Boxing: Sedláčková srazila veteránku a slaví evropský titul!

Lucie Sedláčková
Zdroj: Profimedia

Skvělý zápas svedly v hale Královka v rámci SES Boxing boxerky Lucie Sedláčková, která poměřila síly s Rakušankou Doris Köhlerovou. Jednačtyřicetiletá bojovnice odolávala české boxerce až do konce, i když to už ve třetím kole vypadalo na konec před limitem. Sedláčkovou rozhodčí nakonec ocenili 98:91, 100:88 a 100:90 a tak se stává evropskou šampionkou WBO v pérové váze.

Už od začátku šlo o jednoznačnou záležitost. Dvaadvacetiletá Lucie Sedláčková a proti ní Doris Köhlerová, které je už na profesionální box úctyhodných 41 let. Obě soupeřky byly vybaveny skvělou fyzickou kondicí, ale na konci zápasu bylo vidět, že musely vydat hodně sil.

 


Doris Köhlerová byla hodně defenzivní a útočný box naopak zvolila česká zástupkyně. Sedláčková byla jasně aktivnější a tak bylo takřka od začátku jasné, že si jde pro evropský titul právě ona. Ve třetím kole to už dokonce vypadalo, že to Rakušanka vzdá před limitem, jelikož měla vážněji poraněné ucho.

 


Jenže se nevzdala, i když v to Sedláčková dost pravděpodobně doufala. Jenže Köhlerová ukázala velkou vůli, a co vydržela, to bylo opravdu neskutečné. Nakonec však rozhodčí zdvihl ruku Sedláčkové, která dostala od rozhodčích hodnocení 98:91, 100:88 a 100:90. Je tak evropskou šampionkou v pérové váze.
 

lju TN.cz