Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 12.3. 2017 08:08
Box Lehká střední váha

SES Boxing: Po holkách i Horváth. Český boxer dal KO a slaví titul!

Štěpán Horváth
Zdroj: Profimedia

Po boxerkách Lucii Sedláčkové a Fabiáně Bytyqi slaví obhajobu titulu mistra Evropy organizace WBO i Štěpán Horváth v mužské kategorii lehké střední váhy. Ten, po skvělém výkonu, porazil Arthura Hermanna, Kazachstánce reprezentujícího Německo.

Celkem 2500 diváků sledovalo v pražské hale Královka vynikající boxerskou noc. Všichni tři čeští boxeři, kteří bojovali o mezinárodní titul, ho získali. Boxerka Fabiána Bytyqi v kategorii mini muší váhy, když porazila Rusku Jevgeniji Zablockajovou, Lucie Sedláčková zase zdolala veteránku z Rakouska Doris Köhlerovou a do třetice v mužích exceloval Štěpán Horváth.

 

 

Štěpán Horváth se měl s Arhturem Hermannem utkat už v listopadu v Karlových Varech. Jenže pro zdravotní patálie českého boxera musel být zápas odložen. V Praze už byli oba fit a předvedli parádní zápas.

 


Ten však skončil už v 8. kole, kdy Horváth svého soupeře tvrdě napálil a po technickém KO dokázal obhájit titul mistra Evropy WBO v lehké střední váze. Pás měl českému bojovníkovi předat kontroverzní americký boxer Floyd Mayweather, ale ten podle nejčerstvějších informací přistál v Praze těsně po tomto souboji.

 

lju TN.cz