Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

luxus speciální cesta

Zákulisí soukromého letu Ester: Letělo se na trénink, který zrušili!

Ester Ledecká a soukromé letadlo
Zdroj: Sport Invest
Ester Ledecká a soukromé letadlo

Jak co nejrychleji přeletět ze Švýcarska do Švédska? Když jde o Ester Ledeckou, třeba hned v sobotu večer po závodech na snowboardu, aby bylo co nejvíc času na trénink na lyžích. Tohle je onen letoun.

Ester Ledecká už je nakolik hýčkaná celebrita, že se na závody Světového poháru může přesouvat soukromým letadlem. Za vším ale stejně byl časový přes. Tým dvojnásobné medailistky z olympijských her přemýšlel dopředu, aby se Ester mohla co nejlépe připravit na přechod na lyže.


„Ester nás požádala, jako agenturu, že by se potřebovala dostat do Aare o den dřív, aby si stihla dát ještě trénink. Vzhledem k tomu že v nabídce nebyl žádný komfortní let, tak jsme zvolili v agentuře řešení soukromého letadla,“ vysvětluje Viktor Valta ze společnosti Sport Invest.


„Mohli jsme tam byli o den dřív, než normální linkou. To byl ten hlavní důvod. Chtěli jsme stihnout trénink, který ale nakonec stejně zrušili. I tak ale den navíc pomohl,“ vypráví trenér Tomáš Bank.


Jeho svěřenkyně skončila v tréninku druhá a nechala za sebou i velká esa sjezdového lyžování včetně Lindsay Vonnové. „Ester tréninky vyhrála už v Lake Lousise i v Altenmarku, ale závod je něco jiného," zůstává při zemi Tomáš Bank.


On sám už ve Švédsku čekal. „Letěla jen Ester, její servisman. Já jsem letěl dřív, abych to všechno nachystal a čekal s autem na letišti, protože všechny půjčovny byly pozdě večer v sobotu zavřené,“ vyprávěl trenér.


Soukromý let samozřejmě vyjde o poznání dráž, než linkový let, snad se ale tohle řešení vyplatilo. „Je to finančně náročnější, ale není to až tak o tolik dražší, pokud připočteme, že jsme mohli přesunout i materiál,“ dodal Viktor Valta.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 00:05 01:05

   Moto GP - VC Francie (závod Moto GP)

   01:05

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   03:20

   Sportovní originály - 180 s Darylem Gurneym

   04:00

   Barcelona Spartan Race

   04:35

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   09:00

   Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 00:45 02:50

   NBA: Milwaukee Bucks - Toronto Raptors

   02:50

   RunTour – Brno

   03:05

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   09:00

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   10:30

   RunTour – Brno

   10:40

   Magazín NBA Action (34)

Celý Program