Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 19. 2. 2019
nová disciplína zajímavost z francie

Staňte se hrdinou ze Star Wars! Šermíři lákají nové zájemce

Zdroj: TN.cz

Ve Francii se budou nově pořádat turnaje v šermování světelnými meči. Tamní šermířská federace totiž souboje s legendární filmovou rekvizitou, známou hlavně ze slavné filmové série Star Wars, schválila jako oficiální sportovní disciplínu.

Každý fanoušek Star Wars si minimálně jednou hrál na to, že má v ruce světelný meč a je téměř neporazitelný. Teď se tyto hry stávají realitou. Francouzská šermířská federace uznala světelný meč jako oficiální zbraň.


 

Má to jediný důvod. Ke sportu chtějí přivést nové lidi. "Je stále těžší přesvědčit mladé lidi, aby dělali nějaký sport, u kterého nestačí sedět na gauči a používat palce. Proto se snažíme propojit naši disciplínu s moderními technologiemi," prozradil tajemník šermířské federace Serge Aubailly.

 

Pravidla nové disciplíny jsou podobná současnému šermu. Šermíři se snaží zasáhnout soupeře a získávají body podle toho, kam protivníka trefí. Nejvíc bodů a to pět, lze získat za úder do hlavy.
 


 

Na kruhovém bojišti se proti sobě staví dva soupeři. Jedno kolo souboje trvá 3 minuty. Body dostávají sportovci podle toho, kam úder dopadne. Nejvíc, tedy pět bodů, může šermíř získat za úder do hlavy. Vyhrává ten, kdo jako první dosáhne patnácti bodů.Francouzská šermířská federace už začala s výcvikem budoucích instruktorů a kluby vybavuje světelnými meči.

 

Koho nový sport nadchne, musí počítat se vstupní investicí ve výši zhruba 9000 korun. Šermíř totiž potřebuje ochranný oblek a světelný meč schválený federací.

TN.cz