Německá bundesliga

Série českého gólmana je u konce! Brémy dostaly příděl od Eintrachtu

Richard Wagner
3.6. 2020 22:57

Brankář Brém Jiří Pavlenka udržel tři nuly v řadě, čtvrtou se mu však přidat nepovedlo. Werder tak zůstal i po dohrávce 24. kola na sestupových příčkách.

Tři utkání po sobě se nepovedlo nájezdníkům překonat branku, kterou strážil člen českého reprezentačního týmu. Bodovou sérii předposledního bundesligového celku však přerušil Frankfurt.

Eintracht se díky bodovému přísunu z posledních kol vzdálil nebezpečným pozicím, které aktuálně okupují právě Brémy. Po bezbrankovém prvním poločase, ve kterém byli domácí nebezpečnější, přišla smršť.

Pavlenkovu sérii přerušil v 61. minutě precizní hlavičkou k tyči Silva. O dvacet minut později prožil snový nástup na hřiště Ilsanker. Ten vběhl na plac před rohovým kopem, postavil se do vápna a po pár vteřinách uklidil propadnuvší míč do sítě. V 90. minutě navíc hlavičkou upravil na konečných 3:0.

V dohrávce 2. Bundesligy nastoupily poslední Drážďany na trávníku Hannoveru. Trenér si na důležitý zápas s Wehenem šetřil dvojici Čechů. Nenastoupil ani Josef Hušnabuer a ani Ondřej Petrák. Dynamo nakonec díky katastrofickému vstupu do utkání prohrálo 0:3.