Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 1. 12. 2018
tenis Tenisové neshody

Serena schytává kritiku od soupeřek: To neprojde ani mužům!

Serena Williamsová
Zdroj: Profimedia

Všichni sportovci jsou si rovni, někteří jsou si rovnější. Takový názor má teď Světlana Kuzněcovová na Serenu Williamsovou. Za vše může benevolence antidopingové agentury, která odpustila Američance absenci na prohlídce.

V červnu si antidopingová agentura USADA naplánovala kontrolu u legendární tenistky Sereny Williamsové. Ta ale nebyla doma a úřednice tak napsala tuto kontrolu jako neabsolvovanou. Pro sportovce je každé neabsolvování problém, protože za tři následuje suspendace.


A tohle z ničeho nic Williamsové zmizelo. Nadřízeným kontrolorky se vše podařilo vyřídit a její konkurentky cítí zradu. Včetně Světlany Kuzněcovové. „Nejsem si jistá, co se tam stalo. Ale rozhodně vím, že má Serena daleko větší slovo, než má kdokoliv na mužském okruhu. Sereně se povolují věci, o kterých se ostatním se ani nezdá. V takové situaci by řadě hráčů řekli: ‚Zmlkni,‘ případně by byly proti nim podniknuty další kroky...“ stěžuje si Kuzněcovová.


Serena celou kauzu komentovala a rozčilovala se, to ale k životu sportovců neodmyslitelně patří. „Ale Williamsovy nikdy dalšími kroky ohroženy nebudou. Nevím, kolikrát byla na doping testována, ale vypadá to, že jsme na tom všechny podobně. Na druhou stranu, pokud se domnívá, že se s ní zachází nefér, proč to nesdělí odpovědným úřadům? Každý má právo na názor,“ dodala ruská tenistka.


A Kuzněcovová není první, kdo se do bývalé světové jedničky pustil. Na US Open se do ní pustila i tenisová legenda Roger Federer. „Zašla až příliš daleko,“ okomentoval vyjádření Williamsové ohledně diskriminace žen na tenisových dvorcích.

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:45

   Hokej: NHL – play-off

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Vegas Golden Knights - San Jose Sharks

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

 • Nova Sport 2

  • 02:30 03:15

   UFC Unleashed (2)

   09:00

   Fotbal: Toulouse FC - Lille OSC

   10:40

   Czech rally 2019 (1)

   11:05

   Filip Řeháček: Cesta do mistrovství světa Moto3

   11:15

   Fotbal: Stade Reims - AS Saint - Étienne

   13:00

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

Celý Program