třetí hrací den

Veselý, Plíšková i Muchová jsou se 3. kole! Jen Bouzková padla

Jiří Veselý
Jiří Veselý

Českým tenistům se na Wimbledonu ve středu dařilo. Postup do 3. kola zkompletovali Jiří Veselý, Karolína Plíšková i Karolína Muchová. Ve dvouhrách skončila jen Marie Bouzková.

Karolína Plíšková nstoupila na centrkurt a v prvním setu nedala olympijské vítězce z Ria žádnou šanci a po 18 minutách zazpíval kanár. Druhá sada byla o poznání vyrovnanější a i proto, že Puigová přestala dělat nevynucené chyby, rozhodovala až dramatická koncovka.

Plíšková sice nejdříve přišla o svůj servis, ale poslední game zápasu při podání Puigové uhrála ve svýj prospěch.

Karolína Plíšková
Zdroj: Profimedia Karolína Plíšková

Jiří Veselý musel zápas s Pablem Cuevasem z Uruguaje otáčet. Klíčovým momentem byl tiebreak druhé sady, ve kterém Cuevas odmítl na síti volejem do autu dva setboly a nakonec zkrácenou hru ztratil. Ve třetí a čtvrté sadě už si český tenista podržel svůj servis a zápas dotáhl k vítězství.

Pablo Cuevas sice těsně před koncem odvrátil mečbol ukázkovou rybičkou, na poslední slovo měl ale Jiří Veselý, který zápas uzavřel čistou hrou a esem.

Ve třetím kole se Veselý střetne s Benoitem Pairem z Francie.

Karolína Muchová hraje ve Wimbeldovu v parádní formě! Ve druhém kole přehrála Madison Brengleovou z USA ve dvou setech 6:3 a 6:4 a postoupil mezi nejlepších 32 hráček. Naopak Marie Bouzková se loučí po prohře s Marií Sakkariovou z Řecka.

Karolína Muchová
Zdroj: Instagram Karolína Muchová

Muchová postupem do 3. kola vyrovnala své grandslamové maximum. Stejný výsledek uhrála už loni na US Open. Středeční zápas s Madison Brengleovou měla od prvního gamu ve své moci a první sadu sískala jistě 6:3. Ve druhém dějství sice prohrálava 0:3, pak však rychle dokázala snížit a poslední čtyři gamy uhrála pro sebe.

Muchová v podstatě pomstila česko krajanku Markétu Vondroušovou, která Brengleové v pondělí podehla.

Další česká naděje Marie Bouzková, která do hlavní soutěže prošla díky losu lucky-losers podlehla Marii Sakkariové 4:6 a 1:6. Zápas byl vyrovnaný jen první sadě a poté, co Řekyně v koncovce poprvé získala poprvé servis Bouzkové, stala se z duelu jasná záležitost. Sakkariová měla razantnější servis a hrála hodinářsky přesně.