mistrovství světa

Senzační Francie porazila výběr USA! Ten pojede z MS bez medaile

Basketbal Francie - USA na MS 2019

Basketbalisté Francie se postarali o prvotřídní senzaci, když ve čtvrtfinále mistrovství světa porazili výběr USA poměrem 89:79. Americký výběr tak poprvé od roku 2002 nebude hrát o medaile. Francie se v semifinále střetne s vítězem duelu Austrálie – Česko.

Američanům se po celou dobu zápasu nedařilo překonávat tvrdou obranu Francouzů, kde úřadoval hlavně pivot Rudy Gobert, který během zápasu doskočil 16 míčů, přidal 3 bloky a navrch zaznamenal 21 bodů.

Francouzi poprvé odskočili do výraznějšího náskoku ve druhé čtvrtině, kdy se dostali do 10bodového vedení.
Američané sice postupně ztrátu stáhli a v průběhu poslední části šli do vedení 74:67.

Jenže za posledních 7 minut a 40 sekund už tým USA dal jen 5 bodů a když se začali trefovat Fournier a De Colo, přišel další a definitivní obrat v utkání. Američané vůbec nezvládli závěr zápasu a Francie zaslouženě postoupila mezi nejlepší čtyři týmy šampionátu.

Američané nyní mohou v Číně záskat nejlépe páté místo, vybojovali ale aspoň účast na olympijských hrách v roce 2020. Pro Francii ale skalp USA zatím nic neznamená. „Přijeli jsme sem, abychom získali zlato,“ řekl Rudy Gobert. „Věděli jsme, že to nebude snadné. Hodně lidí nás odepisovalo, ale nakonec jsme vyhráli," dodal.

• 09:00 09:05