Blog Názory expertů

Senzační Columbus: V play off ale budou chybět zkušenosti

Columbus Blue Jackets
Zdroj: NHL media

Columbus válcuje jednoho soupeře za druhým a se čtrnácti zářezy v řadě už vyrovnal třetí nejdelší sérii vítězných duelů v historii NHL. A pouze tři úspěchy schází Blue Jackets na tu absolutně nejdéle trvající šňůru, kterou v sezóně 1992/93 složil Pittsburgh.

Organizace z hlavního města státu Ohio vstoupila do ligy při zatím posledním rozšíření na začátku tisíciletí a zatím jen dvakrát okusila atmosféru play off. A pokaždé z něj byla rychle vypoklonkována.

 

Teď ale první evropský generální manažer v NHL Jarmo Kekäläinen a zkušený kouč John Tortorella namíchali hráčský koktelj, který obsahuje všechny potřebné ingredience. Přitom má tým z Nationwide arény čtvrtý nejnižší věkový průměr. Zatím to ale není na překážku a na konci roku 2016 je Columbus naprosto senzačně nejlepším týmem nejlepší hokejové ligy světa.

 

Pokud v dalších týdnech tým, v jehož útoku se dokázal usídlit český nováček Lukáš Sedlák, vyloženě nezkolabuje, vyřazovací boje o Stanley cup by mu neměly uniknout. Popravdě ale nevěřím, že v něm Blue Jackets nějak výrazně uspějí. Vzpomeňme si na Floridu v minulé sezóně. V základní části šňůra dvanácti výher, nejdelší v historii klubu, divizní titul – a pak rychlý konec v play off. Zkušenosti z rozhodující fáze sezóny hrají velkou roli. Panthers jimi nedisponovali a ani Columbus je nemá.

 

 

Aktuálně ale Bobrovského, Werenskiho, Foligna, Atkinsona a spol. zajímá hlavně souboj s Minnesotou. Protivníkem, který nastřádal dvanáct vítězství za sebou. Škoda, že jedna dlouhá série výher na Silvestra skončí.

Filip Šedivý TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 12:30 13:00

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

   13:00

   Polední Sportovní noviny

   13:05

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto3)

   14:05

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto2)

   15:00

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto GP)

   16:15

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Valencie

 • Nova Sport 2

  • 11:30 13:00

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   13:00

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   14:50

   UFC Connected (3)

   15:15

   UFC Connected (4)

   15:45

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   16:10

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

Celý Program