vítězná premiéra

Senzace! Dvořák je první Čech, který vyhrál debutový zápas v UFC

David Chmátal
David Chmátal
Publikováno 14. 3. 2020
Téma:
UFC

Sedmadvacetiletý David Dvořák má za sebou úvodní zápas v UFC. V premiéře ukázal srdce a po třech kolech urval cenné vítězství. Stal se prvním Čechem, který dokázal svůj debut v nejprestižnější MMA organizaci vyhrát.

Dvořák (18-3) do duelu muší váhy nastoupil tradičně za zvuků skladby „Too old to die young“. Zakrátko se prázdnou halou bez diváků nesly tvrdé údery prvního kola. David naháněl soupeře Bruno Silvu (10-5-2) a několikrát ho obdaroval parádními trefami. Nicméně minutu před koncem inkasoval pushkick na hlavu, zakolísal a konec kola dokončil v obrané pozici na zemi.
 

Po smolném závěru v druhém kole znovu převzal otěže zápasu, a ještě aktivněji zkoušel kombinovat své údery. Několikrát ubránil pokus o strh na zem, až ve třetí minutě obrátil takedown ve svůj prospěch a skončil na Silvovi. V závěru předvedl i naskočené koleno, nicméně šance byly stále vyrovnané.

„Tři minuty tvého života,“ znělo z Dvořáková rohu v posledním kole. Český zápasník se dokázal dostat z rizikové situace na zemi a nepřestával útočit přesnými kopy. Po patnácti minutách rozhodčí prohlásili jednomyslným rozhodnutím  Undertakera za vítěze.

Dvořák sice nedostál svých slov, že nehodlá výsledek nechat na rozhodčích, ale i tak si připsal 14. výhru v řadě a ukázal, že se může rovnat se světovou elitou. V současné smlouvě ho čekají ještě tři zápasy, ale už teď je jasné, že Česká republika má v nejprestižnější MMA organizaci slibného reprezentanta.

DC TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Toronto Maple Leafs - Columbus Blue Jackets

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: New York Islanders - Florida Panthers

   12:50

   Element (419)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

 • Nova Sport 2

  • NBA: Milwaukee Bucks - Brooklyn Nets

   09:00 11:05
   11:05

   Monster Energy Supercross Geneva

   11:35

   Coldwater Classic Series 2010 – Documentary

   12:05

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   12:20

   Element (419)

   12:30

   Magazín Evropské ligy (18)

Celý program