fotbal Liga mistrů

Senzace dokonána! Ajax vyřadil Juventus. Gól Ronalda nestačil

Cristiano Ronaldo

V první sezoně po přestupu z Realu Madrid Cristiano Ronaldu v dresu Juventusu Ligu mistrů nevyhraje. Italský tým totiž v odvetném duelu čtvrtfinále na svém stadionu prohrál s Ajaxem 1:2 a v součtu s prvním zápasem 2:3. Druhým semifinalistou se stala Barcelona, která i díky dvěma brankám Lionela Messiho porazila Manchesteru United i podruhé. Tentokrát 3:0.

Mladičký kádr Ajaxu se znovu nezalekl světových es v sestavě turínského Juventusu. Od začátku utkání byli hráči nizozemského celku aktivnější. Do první vážnější střely se po dvaceti minutách dostal Van de Beek.

Nicméně to byli domácí, kteří se dostali do vedení. Na roh Pjaniče si naskočil Ronaldo a Juventus mohl slavit. Z vedení se ale neradoval dlouho. Ajax srovnal hned z další vážnější příležitosti, kdy se po kombinaci se Ziyechem dostal do střelecké pozice Van de Beek a prostřelil Szczesnyho.

Po změně stran zářilo na trávníku Allianz arény jen jedno mužstva. Ajax dominoval, dostával se do slibných šancí, ale gól ne a ne vstřelit. Dočkal se až po rohu Schoneho, kdy se hlavičkou prosadil kapitán De Ligt.

Další gól přidali hosté deset minut před koncem, ale pro ofsajd neplatil. V závěru Juventus tlačil. Videorozhodčí dokonce přezkoumával ruku ve vápně Ajaxu. Nicméně penalta se nekopala, a tak hosté bez větších potíží náskok uhlídali a po Realu Madrid vyřadili další evropský gigant.

V další fázi soutěže narazí na vítěze dvojzápasu mezi Manchesterem City a Tottenhamem.

Lionel Messi
Zdroj: Profimedia Lionel Messi

To druhá největší hvězda současného fotbalu Lionel Messi v odvetném zápase s Manchesterem opět splnil to, co po něm Barcelona vyžaduje. Hned dvakrát v rozmezí čtyř minut z úrovně velkého vápna vyslal nebezpečné střely, které skončily až v síti. Ve druhém případě chyboval brankář De Gea, kterému míč projel pod rukou.

Ve druhé půli pak náskok katalánského celku zvýšil Coutinho a Barcelona se v semifinále Champions League utká s lepším z dvojice Liverpool-Porto.

Výsledky odvetných zápasů čtvrtfinále fotbalové LM:

FC Barcelona - Manchester United 3:0 (2:0)
Branky: 16. a 20. Messi, 61. Coutinho. První zápas 1:0, postupuje Barcelona

Juventus Turín - Ajax Amsterdam 1:2 (1:1)
Branky: 28. Ronaldo - 34. Van de Beek, 67. De Ligt. První zápas 1:1, postupuje Ajax