SENZACE: Česká florbalová lvíčata mají titul mistrů světa!

Josef Juha
Zdroj: flickr.com
Josef Juha

Česká florbalová lvíčata slaví historický titul mistrů světa! Na světovém šampionátu v kanadském Halifaxu vyhráli Češi finálový duel nad Švédskem 8:2!

Výběr trenéra Jiřího Jakoubka odehrál výtečně už zápasy ve skupině, když na úvod možná překvapivě porazil Švédy 5:1. Pak následovaly povinná vítězství nad Dánskem a Slovenskem a v semifinále velmi přesvědčivá výhra nad Švýcarskem.

Finálový souboj se Švédy byl odvetou za skupinové klání a byl dlouho vyrovnaný. Zápas zlomily klíčové momenty ve druhé třetině, kdy Češi odskočili po rychlých kontrech na skóre 3:0. Druhou branku navíc dal kapitán Juha ve vlastním oslabení, když ho vyslal do brejku skvělý gólman Haleš. Třetí gól přidal po úchvatné kličkované Langer.

Švédové v poslední třetině zkusili zápas otočit, ale dokázali jen dvakrát snížit na rozdíl dvou gólů. Čechům se totiž vždy povedly gólové odpovědi po jednoduchých akcích. Poslední tři branky pak už padly do opuštěné švédské klece při power-play.

Jedná se o historicky první zlatou medaili na světových šampionátech, organizovaných Mezinárodní florbalovou federací pro Česko.

Finále MSJ 2019:

Česko - Švédsko 8:2 (0:0, 3:0, 5:2)

Branky: 25. Kreysa (Langer), 30. Juha (Řezáč), 31. Langer (Šebek), 45. Eremiáš (Řezáč), 53. Šindler (Forman), 58. Šebek (Buršík), 59. Juha (Haleš), 60. Langer – 42. Eriksson (Kalentun), 48. Wettergren.

Sestava ČR: Haleš – Koláčný, Doubek, Malina, Beneš, Sládeček, Sádlo – Řezáč, Eremiáš, Juha – Buršík, Šindler, Forman – Šebek, Langer, Kreysa – Havlas, Švéda, Boček. Trenér: Jiří Jakoubek.

• 15:00 16:45

Fotbal: Paris Saint - Germain - Dijon FCO