Hokej Mistrovství světa

Semifinálový výprask: Švédsko rozneslo USA a může obhájit zlato!

Švédsko

Hokejisté Švédska v semifinále roznesli americkou reprezentaci 6:0 a mohou se tak pokusit obhájit zlato. Spojené státy přitom měly v utkání 40 střel, ale ani jednou skvělého Anderse Nilssona nepřekonaly. Za švédský národní tým dvakrát skóroval Viktor Arvidsson.

Švédsko se prosadilo po celkem dlouhém čekání a to až v 15. minutě zápasu. Keitha Kinkaida překonal Viktor Arvidsson. Na začátku druhé části byl vyloučen za faul vysokou holí na 2+2 trestné minuty Adam Larsson. Američané však dlouhou přesilovku nevyužili a naopak v ní inkasovali. V oslabení skóroval Magnus Pääjärvi.

Početní výhodu naopak vytěžili v gól Tre kronor, jmenovitě Patric Hörnqvist a bylo to v polovině zápasu 3:0. O jedenáct sekund později ještě zvýšil Mattias Janmark a to už to bylo s USA hodně zlé.

Kanonáda Švédů ale pokračovala i ve třetí části. Američané zkusili ještě něco udělat s šesti hráči v poli a bez brankáře. Nikoliv však v závěru, ale už v 52. minutě a právě v tomto čase se podruhé v utkání prosadil Arvidsson. Na konečných 6:0 ještě upravil Adrian Kempe.

Švédsko postoupilo do finále, ve kterém může obhájit zlato. Utká se tak, jako před pěti lety, se Švýcarskem. Tehdy Švédsko vyhrálo 5:1.

• 13:05 14:05