Evropská liga

Nastoupí pozitivní hráči Beer Ševy proti Slavii? Zvláštní doba, podivuje se Tvrdík

Jaroslav Tvrdík
Zdroj: Profimedia
Otava redakční fotka
Marek Otava
22.10. 2020 16:22
Téma:

Fotbalisté Slavie ve čtvrtek vstoupí do Evropské ligy utkáním proti domácímu Hapoelu Beer Ševa. V zákulisí to však pořádně vře. Izraelský tým má totiž obrovské problémy s koronavirem a řeší v jakém složení do zápasu nastoupí. K situaci se dost nelichotivě vyjádřil také šéf sešívaných Jaroslav Tvrdík.

Předseda Slavie odjel se svým týmem do Izraeli, aby je podpořil v hledišti. Zatím je však dost rozmrzelý z podmínek, které v Beer Ševě panují.


"Jako prezidenta klubu mě bez předložení Covid negativního testu od UEFA na stadionu organizátor UEFA nepustil ani do autobusu. Soupeřův trenér jde s pozitivním UEFA testem na TK bez roušky a pozitivní hráči s týmem trénují na předzápasovém tréninku. Zvláštní doba," nebral si Tvrdík servítky.

 


Soupeře Slavie totiž provázejí velké komplikace s nákazou covid-19 a Beer Ševa tak zatím údajně neví s jakou sestavou do zápasu proti sešívaným nastoupí.

Podle slov předsedy Tvrdíka se dokonce izraelský klub snaží od UEFY získat výjimku, aby mohli hrát i hráči s pozitivním testem. Údajně proto, že už nejsou infekční a předtím absolvovali povinnou karanténu. Tyto argumenty nakonec u Evropské fotbalové asociace skutečně prošly a Beer Ševa tak může použít všechny hráče do čtvrtečního zápasu


 

S koronavirem má problém i Slavia, která nemohla do Izraele přicestovat s Tomášem Holešem, který je stále v karanténě a mimo je také další hráč ze základní sestavy.


"Přišli jsme o dva hráče ze základní sestavy, kteří tu s námi být nemůžou. Pro domácí je to nepříjemné, protože jde o hráče ze základu, pro nás taky,"
prohlásil trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

 

Jak budou vypadat základní sestavy obou týmů se dozvíme za pár hodin. Zápas Slavie proti Hapoelu Beer Ševa můžete sledovat ve čtvrtek na Nova Sport 1 a Voyo, studio začíná už v 18:20.

 

 

 


 

 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Tampa Bay Lightning - New York Islanders

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Házená: TSV GWD Minden - THW Kiel

   12:30

   FIA Karting Championship 2021 (2)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Sporting Kansas City - Austin FC

   09:00 10:45
   10:45

   Kolo pro život - Orlík

   11:00

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou

   12:00

   Parkurová Global Champions - Valkenswaard Sestřih z průběhu 4. mítinku světové série v parkurovém skákání z Valkenswaardu

   13:00

   Tipsport Premier League 2021

   15:30

   Sportovní originály - 180 s Williamem O’Connorem Exkluzivní rozhovor s jedním z nejlepších šipkařů planety

Celý program