Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

ostrá slova má jasno

Šéf fotbalu Pelta: Buď Limberský vyroste z puberty, nebo skončí!

Miroslav Pelta - David Limberský
Zdroj: profimedia.cz
Miroslav Pelta - David Limberský

Dal znovu najevo, že si z bouračky, kterou způsobil v opilosti loni v září, vůbec nic nedělá. Místo toho, aby sekal latinu, ukazuje fotbalista David Limberský jedno kontroverzní gesto za druhým, kterými všechny zbytečně provokuje. S tím souhlasí i boss českého fotbalu Miroslav Pelta, který plzeňského obránce nazval přerostlým dítětem.

Tvrdá kritika se na Limberského hlavu poprvé snesla už loni krátce po nehodě v Praze. Plzeňský obránce se sice veřejně omluvil, nicméně pokora mu opravdu dlouho nevydržela. Uběhlo pár dní a Limberský všem ukázal, co si i vzniklé kauze myslí. Vstřelený gól slavil imaginárním volantem.


Teď se situace opakovala. Limberský se svým advokátem uspěl s odvoláním proti čtyřleté zkušební lhůtě, řidičák tedy dostane už příští rok v květnu. Sotva se tuhle informaci stihl dozvědět, postarala se o další poprask. Když se plzeňští fotbalisté chystali ze stadionu odjet slavit mistrovský titul na tamní náměstí za fanoušky, sedl si za volant a "řídil" zatím stojící autobus...

Limberský
Zdroj: Twitter Limberský "řídil" stojící autobus


"David Limberský je takové malé velké dítě," řekl Pelta na tiskové koferenci, která byla uspořádána zejména "rozhodčím - alkoholikům"."Když má zpožděnou pubertu, tak je potřeba na něm pracovat. Fotbalově je v pořádku, ale vím, s kým kamarádí. Vaněk a spol. mi prošli pod rukama v Jablonci, takže vím, co je to za partičku partyzánů," dodal s úsměvem na tváři předseda fotbalové asociace.


Záznam celé tiskové konference:


Záhy ale zvážněl. "Berme to jako pozdní pubertu, snad se z ní dostane. Jestli ne, bude další na řadě, kdo půjde z kola ven," naznačil Pelta, že pokud bude Limberský pokračovat v podobných excesech, mohlo by to znamenat jeho konec v reprezentaci.

pha TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:55 20:45

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - Bergischer HC

   20:45

   Element (394)

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

   21:05

   KITE LIFE (3)

   21:15

   Fotbal: D.C. United - New York Red Bulls

   23:00

   Večerní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 19:05 19:30

   Kart Grand Prix Le Mans

   19:30

   MAXI TIP Poker Tour (13)

   20:00

   Fotbal: Stade Rennes - Paris Saint - Germain

   21:45

   Ligue 1 Highlights (2)

   22:40

   Czech Open 2019

   22:50

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

Celý Program