ostrá slova má jasno

Šéf fotbalu Pelta: Buď Limberský vyroste z puberty, nebo skončí!

Miroslav Pelta - David Limberský
Zdroj: profimedia.cz
Miroslav Pelta - David Limberský

Dal znovu najevo, že si z bouračky, kterou způsobil v opilosti loni v září, vůbec nic nedělá. Místo toho, aby sekal latinu, ukazuje fotbalista David Limberský jedno kontroverzní gesto za druhým, kterými všechny zbytečně provokuje. S tím souhlasí i boss českého fotbalu Miroslav Pelta, který plzeňského obránce nazval přerostlým dítětem.

Tvrdá kritika se na Limberského hlavu poprvé snesla už loni krátce po nehodě v Praze. Plzeňský obránce se sice veřejně omluvil, nicméně pokora mu opravdu dlouho nevydržela. Uběhlo pár dní a Limberský všem ukázal, co si i vzniklé kauze myslí. Vstřelený gól slavil imaginárním volantem.


Teď se situace opakovala. Limberský se svým advokátem uspěl s odvoláním proti čtyřleté zkušební lhůtě, řidičák tedy dostane už příští rok v květnu. Sotva se tuhle informaci stihl dozvědět, postarala se o další poprask. Když se plzeňští fotbalisté chystali ze stadionu odjet slavit mistrovský titul na tamní náměstí za fanoušky, sedl si za volant a "řídil" zatím stojící autobus...


"David Limberský je takové malé velké dítě," řekl Pelta na tiskové koferenci, která byla uspořádána zejména "rozhodčím - alkoholikům"."Když má zpožděnou pubertu, tak je potřeba na něm pracovat. Fotbalově je v pořádku, ale vím, s kým kamarádí. Vaněk a spol. mi prošli pod rukama v Jablonci, takže vím, co je to za partičku partyzánů," dodal s úsměvem na tváři předseda fotbalové asociace.


Záznam celé tiskové konference:


Záhy ale zvážněl. "Berme to jako pozdní pubertu, snad se z ní dostane. Jestli ne, bude další na řadě, kdo půjde z kola ven," naznačil Pelta, že pokud bude Limberský pokračovat v podobných excesech, mohlo by to znamenat jeho konec v reprezentaci.

pha TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 14:45

   Fotbal: FC Nantes - Dijon FCO

   14:45

   Slackline Special

   15:10

   NHL: Colorado Avalanche - Calgary Flames

   16:55

   Basketbal: Nižnij Novgorod - Iberostar Tenerife

   19:00

   Odpolední sportovní noviny

   19:05

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • 13:00 16:00

   UFC Fight Night: Overeem vs. Rozenstruik

   16:00

   Element (402)

   16:10

   Fotbal: Montpellier HSC - Paris Saint - Germain

   17:55

   Basketbal: Besiktas Sompo Sigorta - PAOK

   19:55

   Rychlá kola (12)

   20:25

   Basketbal: Elan Béarnais - AEK

Celý Program