Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 8. 4. 2018
Biatlonistka Konec kariéry?

Šéf biatlonu Hamza věří, ale říká: K návratu Koukalovou nutit nemohu!

Jiří Hamza a Gabriela Koukalová
Zdroj: Profimedia
Jiří Hamza a Gabriela Koukalová

Gabriela Koukalová šokovala. V rozhovoru pro Sport.cz přiznala, že aktuálně nemá vůbec chuť se k biatlonu po více než roční pauze vracet. A tak potvrdila, že vynechá nadcházející sezonu a uvidí, co bude dál. Šéf českého biatlonu Jiří Hamza ale myslí optimisticky. Dodává ovšem, že Koukalovou k návratu nutit nemůže. Pokud se ale pro comeback rozhodne, bude první, kdo jí pomůže.

Snad žádného sportovního fanouška to nenechalo klidným. Slova Gabriely Koukalové mnohé překvapila. "V tuhle chvíli si absolutně nedovedu představit, že bych se ještě někdy vrátila," řekla česká biatlonistka pro Sport.cz. "Zároveň to ale nechci ještě uzavírat. Třeba mi to bude za rok nebo za dva chybět. Tak se možná ještě vrátím. Teď na to ale chuť vůbec nemám," přiznala.

 

 

Na výroky nejlepší české biatlonistky reagoval šéf svazu Jiří Hamza. Ten věří, že se Koukalová dá do další olympiády (ta se koná v roce 2022 v čínském Pekingu) do pořádku. "Věřím. Vždycky jsem tomu věřil, ale jsou to rozhodnutí Gabči. Když nebude chtít závodit, tak já ji k tomu nemůžu nutit," řekl Hamza pro iSport.cz.

 

Pokud se Koukalová rozhodne pro návrat, bude mít maximální možnou podporu. "Samozřejmě, že bych chtěl, aby Gabča závodila, ale když se rozhodla, že nebude, tak ji k tomu nutit nemůžu. Je to její rozhodnutí, a když se bude chtít vrátit, tak budu první, kdo bude při ní stát," dodal Hamza.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:20 15:45

   Off-road Maraton (1)

   15:45

   Natural Track Luge - World Championship

   16:10

   Proběhni.se 2019

   16:25

   Teleshop

   16:40

   Fotbal: Hamburger SV - RB Lipsko

   18:20

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (5)

 • Nova Sport 2

  • 15:00 16:45

   Fotbal: Werder Brémy - Bayern Mnichov

   16:45

   Teleshop

   17:00

   NHL: Boston Bruins - Columbus Blue Jackets

   19:00

   Off-road Maraton (1)

   19:20

   Truck Racing Magazine (2)

   19:40

   Magazín NBA Action (30)

Celý Program