Sedmý duel zvládl Montreal. Pastrňák asistoval, ale Boston prohrál

Skok Aleš
Aleš Skok
1.6. 2021 7:12

Play-off hokejové NHL má za sebou další noční zápasy. Posledním postupujícím celkem z osmifinále je Montreal, který zvládl sedmý zápas s Torontem. Ve čtvrtfinále mezi Bruins a Islanders uspěli hosté, kteří tak srovnali krok na 1:1.

V první třetině zápasu mezi Torontem a Montrealem gól nepadl. Vše se odstartovalo až ve druhé části, kdy se jako první prosadil přesnou střelou zápěstím Brendan Gallagher.

Pro hosty bylo ještě veseleji, když střelu Suzukiho jemně tečoval Corey Perry. Definitivní jistotu postupu dal Canadiens Tyler Toffoli, který se trefil do prázdné branky. Domácí už pouze snižovali minutu a půl před koncem po zásahu Williama Nylandera.

Toronto tak nezvládlo osmý zápas play-off v řadě, ve kterém mohlo postoupit. Do čtvrtfinále tak jde Montreal, na který ve čtvrtfinále čeká Winnipeg. Maple Leafs čekají na Stanley Cup už 55 let.

Souboj mezi Bostonem a Islanders začal lépe pro domácí, když se už ve třetí minutě trefil po krásné individuální akci Charlie Coyle. Ostrované ale srovnali v přesilové hře, když potrestali faul Davida Pastrňáka.

Islanders se dokonce dostali do vedení 3:1, ale Bruins se nevzdali. Nejprve snížil kapitán Patrice Bergeron. Na jeho gólu měl podíl právě i Pastrňák. O vyrovnání se postaral v 56. minutě Brad Marchand.

Jenže v 75. minutě Islanders rozhodli v prodloužení. V prodloužení unikl Casey Cizikas, který suverénně skóroval a srovnal sérii na 1:1.

Výsledky play-off NHL:

Toronto Maple Leafs - Montreal Canadiens 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Branky: 59. W. Nylander – 24. Gallagher (E. Staal), 36. Perry (Suzuki, E. Gustafsson), 58. Toffoli (E. Staal, Danault).
Konečný stav série: 3:4.

Boston Bruins - New York Islanders 3:4 pr. (1:0, 0:3, 2:0 - 0:1)
Branky: 3. Coyle (N. Ritchie, Kuhlman), 51. Bergeron (Marchand, Pastrňák), 56. Marchand (McAvoy) – 27. Josh Bailey (Palmieri, B. Nelson), 31. Palmieri (Leddy, Pageau), 38. Pageau (Beauvillier, Barzal), 75. Cizikas.
Stav série: 1:1.