tipsport premier league

Sedlák prodloužil vítěznou šňůru, Barbořák nadělil kanára

Zavření 116 bodů Vítězslava Sedláka
Zdroj: Nova Sport
Zavření 116 bodů Vítězslava Sedláka
Jiří Průša
Jiří Průša
Včera 7:58
Téma:

Česká šipkařská Tipsport Premier League se blíží ke konci své první fáze. Úterní večer nabídl pět zápasů osmého kola a nejvíce se dařilo Danielu Barbořákovi, jenž výhru nutně potřeboval. Dominantní výkon předvedl také lídr soutěže Vítězslav Sedlák.

Souboj čtvrtého s osmým otevřel 8. kolo Tipsport Premier League. Zatímco Martin Komora se po pondělí dostal mezi nejlepší čtveřici, Daniel Barbořák jen těsně držel postupovou osmičku a potřeboval nutně získat bod. A také se do zápasu pořádně opřel a od začátku šel jasně za svým cílem. Daniel skvěle zavíral (úspěšnost 60%), Komora se naopak na checkoutech trápil a neproměnil ani jediný. Barbořák nadělil Komorovi whitewash, vyhrál 0-6 a připsal si velmi důležitý bod do tabulky.

 

Vítězslav Sedlák se po prohře v úvodním zápase rozehrál do skvělé formy a nenašel od té chvíle přemožitele. V souboji s Michalem Šmejdou mohl tuto šňůru prodloužit. Od začátku zápasu lídr tabulky jasně kontroloval zápas a ujal se vedení 5-0. Až v šestém legu se Šmejdovi povedlo zavřít, byl to ale jen symbolický leg, který zapsal. Sedlák hned v následujícím legu uzavřel zápas na konečných 6-1 a připsal už sedmou výhru v řadě.

 

Martin Ziman v pondělí ztratil dobře rozehraný zápas, v duelu s Romanem Benischkem chtěl zaváhání napravit. Benischko po čtyřech výhrách v řadě třikrát prohrál, a usiloval tak o ukončení této nepěkné série. Byl to právě Roman, kterému se povedl úvod zápasu a ujal se vedení 3-0. Ziman se poté začal trochu rozehrávat, na výraznější zdramatizování utkání se už ale nezmohl. Benischko nakonec zvítězil 6-3 a konečně opět slavil výhru.

 

Alexander Mašek byl v souboji s posledním Janem Holcem jasným favoritem zápasu. Po výhře Barbořáka ztratil Holec byť jen teoretickou šanci na postup z první fáze Tipsport Premier League. Začátek zápasu byl vyrovnaný a v prvních čtyřech lezích jsme žádný break neviděli. Mašek ale poté jasně převzal otěže a čtyřmi velmi kvalitními legy v řadě zvítězil 6-2.

Závěrečný souboj večera obstarali zkušení Pavel Jirkal s Janem Hlaváčkem. Pro oba hráče velmi důležitý souboj, Jirkal potřeboval získat bod, aby se dotáhl na Barbořáka. Hlaváček zase bojoval na dálku s Vítězslavem Sedlákem o pozici vedoucího hráče tabulky. Hráči si na začátku utkání vyměnili podání, Jirkal se poté ujal lehkého vedení 2-1. Od té chvíle už ale dominoval Hlaváček, byť se oba hráči na doublech trochu potrápili. Hlaváček nakonec zvítězil 6-2, a ačkoliv se před Sedláka v tabulce nedostal, udržel s ním kontakt.

Lídrem tabulky zůstal Vítězslav Sedlák se sedmi body, stejně má i Jan Hlaváček. Třetí je stále o bod pozadu Alexander Mašek, na čtvrtou pozici se vrátil Roman Benischko s pěti body. Čtyři body má na kontě pátý Martin Komora, následují tříbodoví Daniel Barbořák, Martin Ziman a Michal Šmejda. Nutně vyhrát a čekat na zaváhání soupeřů bude potřebovat na devátém místě dvoubodový Pavel Jirkal. Definitivně poslední utkání sehraje příští týden Jan Holec, který už s jistotou po první fázi Tipsport Premier League končí.

To ve světové Premier League už je první fáze u konce a ovládl ji Nathan Aspinall:

VOYO

Sledujte Nova Sport ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Pavel Korda TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Minnesota Wild - Vegas Golden Knights

   18:00 19:45
   19:45

   NHL News

   20:00

   Překvapení evropského fotbalu (1)

   20:10

   Magazín evropské ligy (15)

   20:40

   Studio Evropské ligy

   20:55

   AS Řím - Manchester United

 • Nova Sport 2

  • Premier League Darts 2021

   17:30 20:00
   20:00

   Premier League Darts 2021

   23:00

   Basketbal: Hapoel Unit - Credit Holon - Hereda San Pablo Burgos

   00:45

   Sportovní originály - 180 s Chrisem Dobeym

   01:15

   Basketbal: ERA Nymburk - Pinar Karsiyaka

   03:05

   NHL: Edmonton Oilers - Vancouver Canucks

Celý program