pdc super series

Zlej Kája vstal z mrtvých a udolal favorita! Zastavila ho holandská kometa

Karel Sedláček
Zdroj: Profimedia
Karel Sedláček.
Richard Wagner
Richard Wagner
Aktualizováno 19:08
17.3. 2021 17:07
Téma:

Český šipkař Karel Sedláček dál září na druhém turnaji Players Championship v rámci PDC Super Series 2. Po uragánu zdolal i favorizovaného Vincenta van den Voorta a vypadl až s jeho krajanem.

Předtím ale svedl velkou bitvu s Belgičanem Mikem De Dekkerem, proti němuž si udržoval náskok od prvního legu. Soupeř ale dokázal srovnat, v rozhodujícím legu měl však přesnější ruku Sedláček.

 

Zlej Kája posilněn výhrou ve velké bitvě vyrazil do další. Ritchieho Edhouse tentokrát zdolal poměrně hravě. Ve třetím legu zavřel jedenáctou šipkou a vybojoval si postup do další fáze turnaje.

 

Ve třetím kole narazil na holandského hráče van den Voorta, který chytil úvod zápasu a dostal se do náskoku už 3:0. Jenže pak se český šipkař zvedl a čtyřmi vyhranými legy v řadě převzal otěže.

 

Vyrovnaný zápas pak rozhodl až jedenáctý leg, ve kterém Sedláček osmnáctou šipkou potvrdil vítězství a postup mezi nejlepších šestnáct.

 

 

Sedláček nakonec prohrál až s dalším nizozemským šipkařem a kometou loňské sezóny Dirkem van Duijvenbodem, který na své cestě k bitvě se Zlým Kájou sejmul i Garyho Andersona 6:1.

 

Hned v úvodu si favorit z lilkové farmy vvytvořil náskok a ačkoliv se ho Sedláček držel jako klíště, na postup do čtvrtfinále to nestačilo.

 

Už před začátkem v Milton Keynes sršel jako tradičně dobrou náladou a na instagramovém účtu sdílel obrázek s poznámkou, že se chystá jeden z turnajů vyhrát.

 

 

V prvním kole pak skončil Adam Gawlas, který dostal těžkého soupeře – Devona Petersena. S "Africkým válečníkem" ale předvedl vynikající boj.

 

Zahrál průměr přes 103, jeho soupeř ale ukázal ještě větší kvalitu a naházel přes 108. V úžasné bitvě nakonec stačilo Petersenovi k postupu osm legů.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   10:40

   Sportovní originály - František Straka - hráč

   11:05

   ATP Tour 250: Generali Open

   12:45

   Kolo pro život - Dobříš

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • ATP Tour 250: Generali Open

   09:00 10:45
   10:45

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší góly sezony

   11:00

   Fotbal: Trenčín - Zlaté Moravce

   12:45

   Tour de France - Speciál

   12:55

   Save Boxing II.

   13:45

   KSW 62: Kołecki vs. Szostak

Celý program