šipkařský turnaj

Sedláček na Players Championship bojoval skvěle, vypadl až s jedničkou

Richard Wagner
Richard Wagner
16.9. 2020 17:01
Téma:

Karel Sedláček se v rámci dalšího kola Players Championship dostal do osmifinále. Tam ale narazil na těžký oříšek. Po velkém boji nakonec padl se světovou jedničkou.

Jediný Čech v nejprestižnější šipkařské organizaci PDC začal osmnáctý díl Players Championship výhrou nad Angličanem Matthewem Edgarem v poměru 6:4.

 

Posléze si vyšlápl i na německou jedničku Maxe Hoppa, proti 29. hráči v žebříčku PDC vybojoval triumf v poměru 6:3. Po Maximizerovi narazil v pavouku na dalšího ostrovního hráče. Angličana Ryana Joyceho porazil stejným poměrem jako jeho krajana v prvním kole a postoupil do osmifinále.

 

 

Tam narazil na těžkého soupeře. Michael van Gerwen si čtyřmi vyhranými legy na úvod vypracoval rozhodující náskok a i když mu poté dokázal Zlej Kája sebrat servis, světová jednička si triumf utéci nenechala a po výsledku 6:3 postoupil do čtvrtfinále právě Holanďan.

 

"Prohra 3:6 v last 16 se světovou jedničkou. Co na to říct? Že jsem ještě nevyužil pár šipek, kdy jsem mu to mohl ještě znepříjemnit, ale on je hodně suverénní. Věřil si na mě a bylo to vidět i při samotné hře,“ popisoval zápas s van Gerwenem Sedláček.

 

 

Zlej Kája ale hodnotí celou účast v německém Niederhausenu pozitivně. "Myslím, že se mi to celkem povedlo, ale vím, že to mohlo být i lepší. Uhrál jsem několik skvělých zápasů a věřím, že mi těch šest hracích dnů zase pomůže dál,“ hodnotí své vystoupení.

 

"Každý chce vyhrát, žádný zápas není zadarmo. A když se vám povede vyhrát dva nebo tři, tak je to skvělý. Už v prvních zápasech vypadla řada skvělých hráčů, top jména. Každý den je jiný a já jsem vděčný, že jsem tu mohl být, hrát a trénovat s nimi. Je to neskutečný,“ uvedl Sedláček.

 

 

Sedláčka nejvíce mrzela páteční porážka v kvalifikaci na World Series of Darts, ve které prohrál s Williamem O'Connorem 4:5. "Prohrál jsem zápas, který jsem měl pod kontrolou a vedl v něm 3:0. Prostě tak to chodí. Nezavřeš a soupeř okamžitě trestá," zhodnotil Zlej Kája.

 

Ten si užívá i skvělou podporu od fanoušků. "Stojí mi chlupy na rukou, když si to čtu a moc děkuji šipkařům i dalším fandům z domova i ze světa. Moc děkuji všem, snad jsem vás nezklamal," uzavřel šipkař z Bohdašína, který se těší domů na svou rodinu.

 

 

Překvapivě již ve druhém kole skončil ve středu úřadující šampion Peter Wright, který vypadl s Rowby Johnem Rodriguezem v devítilegovém boji. Před branou osmifinále pak zůstal Rob Cross. Voltage nestačil na Chrise Dobeyho.

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Vegas Golden Knights - San Jose Sharks

   11:05 12:45
   12:45

   SkiTour 2021 - ohlédnutí

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Ragby: Northampton Saints - London Irish

   14:45

   Fotbal: Olympique Marseille - FC Lorient

   16:30

   Freeride World Tour #3

 • Nova Sport 2

  • Ligue 1 Highlights (33)

   11:35 12:30
   12:30

   Freeride World Tour #3

   13:00

   Fotbal: Angers SCO - Stade Rennes

   14:40

   NHL: Tampa Bay Lightning - Carolina Hurricanes

   16:25

   Český motorsport 2021 (1)

   16:55

   Fotbal: Inter Miami CF - Los Angeles Galaxy

Celý program