Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

1000 bodů MILNÍK V NHL

Sedin pokořil tisícovku! Bude šlapat na paty i Jágrovi?

Sedin 1000 bod
Zdroj: NHL media

Tisíc kanadských bodů. To je milník, kterého v kanadskoamerické NHL dosahují jen ti nejlepší z nejlepších. V soutěži, kde jsou fanoušci hladoví po každé statistice, se velkým hráčům dostává odpovídajícího respektu. Henrik Sedin se stal čtvrtým Švédem, kterému se to podařilo. Kolik mu chybí do České legendy Jaromíra Jágra?

Švédský hokejista Henrik Sedin se v noci z pátku na sobotu stal prvním hráčem v historii Vancouveru Canaducks, který se dostal na magickou hranici 1000 nasbíraných kanadských bodů. Produktivnější z obou dvojčat Sedinových se tak stal 85. hráčem v historii, který tohoto milníku dosáhl. V historii Vancouveru Canaducks je dokonce prvním tisícovkovým hráčem.

 


"Byl to speciální pocit. Nejlepší bylo, když se všichni spoluhráči ze střídačky seběhli na led, aby se mnou branku oslavili. To nikdy nezapomenu," rozplýval se šestatřicetiletý centr, kterému k brance nezvykle pogratuloval i pokořený gólman v týmu soupeře Roberto Luongo. Ten Sedina dobře zná ze svého dřívějšího působení v Canaducks.


Henrik Sedin vyrovnal vyrovnal stav utkání  na 1:1 a nastartoval tak obrat, po kterém jeho tým nakonec pokořil Pantery z Floridy 2:1. Hosty přitom do vedení 1:0 poslal svým devátým příspěvkem v sezoně ještě větší velikán, co se statistik týče.

 

Jaromír Jágr
Zdroj: NHL media

Od 1000 bodu Jaromíra Jágra už uběhlo pěkných pár let. Česká legenda nyní sahá po milníku 1900 kanadských bodů, kterého v historii NHL nikdo, kromě Wayna Gretzkyho, nedosáhl. Zbývají mu k tomu už jen 4 body a jeho fanoušci se tak mohou brzy těšit na další přepisování historických statistik. Pokud by chtěl Sedin v budoucnu Jágrovi dýchat na záda musel by ještě hodně zabrat...

RM TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 23:10

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   23:10

   Večerní Sportovní noviny

   23:15

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   01:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: New York Red Bulls - Atlanta United FC

 • Nova Sport 2

  • 22:00 23:40

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

   23:40

   Major League Soccer Highlights (12)

   00:10

   Premier League Darts 2019

   02:35

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   08:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   10:45

   Major League Soccer Highlights (12)

Celý Program