Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

nhl Nový klub

Seattle už jedná o názvu týmu, zde jsou největší favorité. HLASUJTE!

Seattle Sockeyes
Zdroj: Twitter

NHL rozšíří nový tým! O tom, že bude Seattle hrát nejprestižnější hokejovou ligu na světě, už vedení NHL informovalo. Poprvé nastoupí nový tým až za tři roky. Do té doby musí postavit novou halu a vymyslet název. Těch je ve hře hned několik.

Las Vegas Golden Knights. Tým, který vloni vlétl do zámořské ligy jako uragán a hned v prvním ročníku se probojoval až do finále, kde padl s Washingtonem. Fanoušky zaujal nejen svými výkony, ale také vizáží, která se grafikům opravdu povedla.


Vybrat název není pro klub nic jednoduchého. Závisí na tom i design loga a tím pádem i merchandisingu, ze kterého má klub nemalé příjmy. A Seattle už na tom pracuje.


„Vypusťte Krakena!“ Ano, i to se může řvát na stadionech NHL. Jedním z možných názvů je totiž Seattle Krakens. A fanoušci už zaplavili sociální sítě i návrhy loga s tímto motivem.


A nejen s Krakeny. Největších favoritů na název týmu z hlasování fanoušků vyšlo hned pět. Jedním z nich i jedna velká nostalgie. V Seattlu se hokej na nejvyšší úrovni už jednou hrál. Mezi lety 1915-1924 působil v profesionální soutěži Paciffic Coast Hockey Association a dokonce se stal prvním klubem ze Spojených států, který dokázal vyhrát Stanley Cup. A to pod názvem Seattle Metropolitans.

GALERIE: Seattle má favority na název týmu

1
/
13
Zdroj: Twitter
Pět možných názvů Seattlu


Když Met´s opustili nejvyšší ligu, přejmenovali se na Seattle Totems. I tato možnost je aktuálně ve hře. Hlasování fanoušků vyhrál ale jiný název. A to Sockeyes. Sockeyes je druh lososa specifický pro severovýchod USA v této oblasti je velmi oblíbený.


I v tomto roce se ale v Seattlu hraje hokej a klub by tak žádný složitý název nemusel hledat a nebylo by ani nutné vymýšlet složité logo. Od roku 1977 působí v juniorské soutěži Western Hockey League tým Seattle Thunderbirds.


V hlasování byly i názvy jako Whales, Rainiers, Emeralds, nebo Seals. Pravděpodobnost úspěchu těchto názvů ale už hodně klesla.

Anketa

Jaký název byste pro Seattle vybrali?

Hlasovalo 376 lidí.

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 04:00 06:00

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Moto GP - VC Aragonie (kvalifikace Moto3)

   09:50

   Moto GP - VC Aragonie (kvalifikace Moto GP)

   11:05

   Moto GP - VC Aragonie (závod Moto3)

   12:15

   KITE LIFE (5)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: New England Revolution - Real Salt Lake

   10:45

   Sestřih Evropské ligy UEFA (1)

   11:15

   Cyklomagazín (4)

   11:25

   Běhej Lesy – Boletice

   11:40

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína

   13:25

   Házená: SC Magdeburg - Rhein-Neckar Löwen

Celý Program