Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

IndyCar Měl zbraň u hlavy

Scotta Dixona po vítězné kvalifikaci na 500 mil Indianapolis přepadli!

Dario Franchitti a Scott Dixon s manželkami, když závodili za stejný tým

Vítěz pole position pro závod 500 mil Indianapolis Scott Dixon za sebou má hororový zážitek. Jen pár hodin po vítězné kvalifikaci jej jen necelé dva kilometry od okruhu společně s manželkou Emmou a závodnickou legendou Dariem Franchittim přepadli! Dixon měl dokonce u hlavy pistoli.

Scott Dixon a jeho bývalý stájový kolega Dario Franchitti mají společně na kontě osm titulů v IndyCar a čtyři vítězství v závodě 500 mil Indianapolis. Když je ale v neděli večer potkala dvojice mladíků u řetězce rychlého občerstvení Taco Bell, nechtěli Dixonův a Franchittiho podpis nebo si udělat s hvězdnými piloty IndyCar selfíčko, chtěli peněženky a mobilní telefony.

 

Co se v neděli ve večerních hodinách stalo, popsal dobrý přítel obou závodníků a Dixonův stájový kolega Tony Kanaan. "Slavili jsme do večera a hladověli jsme. Tak jsme poslali Scotta, aby přivezl nějaké jídlo. A když stáhli okýnka, aby si objednali, přišli k nim dva kluci, dali Scottovi k hlavě pistoli a řekli si o jeho peněženku a mobil," řekl v pondělí Kanaan reportérům.

 

"Neměl u sebe peněženku, tu si nechal v motorhomeu, tak jim dal peněženku své manželky a oni odešli. Já jsem z Brazílie, já jsem na podobné věci trochu víc zvyklý, ale nečekal jsem, že se to stane tady. Samozřejmě jsem rád, že jsou v pořádku," řekl Kanaan, který měl původně jet pro jídlo s Dixonem a Franchittim.

 

 

Tým vydal v pondělí krátké prohlášení. "Scott Dixon a Dario Franchitti jsou naprosto v pořádku. Děkujeme všem za jejich zájem, ale necháme policii, aby celý případ vyšetřila. Dále se k tomu nebudeme vyjadřovat a necháme Scotta, aby se soustředil na 500 mil Indianapolis," uvedla stáj Chipa Ganassiho s tím, že Dixon a Franchitti nebudou přepadení komentovat.

 

Sám majitel týmu o přepadení na twitteru žertoval. "Tak na sponzorství od Taco Bell asi můžeme zapomenout," napsal Chip Ganassi na twitter.

 

 

Pachatele, dva mladíky ve věku 14 a 15 let, policisté ještě večer zadrželi. Jsou podezřelí z přepadení a starší z nich také z napadání policistů.

 

Scott Dixon má na kontě čtyři tituly šampiona IndyCar a jedno vítězství v 500 mil Indianapolis. Franchitti, který po vážné nehodě na konci závodu v Houstonu ukončil v roce 2013 kariéru, vyhrál v Indianapolisu třikrát a čtyřikrát se stal šampionem IndyCar. Byl ženatý s americkou herečkou Ashley Juddovou.
 

vbo TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:35 03:30

   Fotbal: Toronto FC - Houston Dynamo

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Toronto FC - Houston Dynamo

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Hokej: St.Louis Blues - vítěz Stanley Cupu 2019

   11:30

   NBA 2019

 • Nova Sport 2

  • 00:25 02:10

   Fotbal: LA Galaxy - Los Angeles Football Club

   02:10

   UFC Now (17)

   03:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Edwards

   09:00

   World Matchplay Darts 2019

   11:25

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   11:50

   RunTour – Liberec

Celý Program