IndyCar Měl zbraň u hlavy

Scotta Dixona po vítězné kvalifikaci na 500 mil Indianapolis přepadli!

Dario Franchitti a Scott Dixon s manželkami, když závodili za stejný tým
Téma:

Vítěz pole position pro závod 500 mil Indianapolis Scott Dixon za sebou má hororový zážitek. Jen pár hodin po vítězné kvalifikaci jej jen necelé dva kilometry od okruhu společně s manželkou Emmou a závodnickou legendou Dariem Franchittim přepadli! Dixon měl dokonce u hlavy pistoli.

Scott Dixon a jeho bývalý stájový kolega Dario Franchitti mají společně na kontě osm titulů v IndyCar a čtyři vítězství v závodě 500 mil Indianapolis. Když je ale v neděli večer potkala dvojice mladíků u řetězce rychlého občerstvení Taco Bell, nechtěli Dixonův a Franchittiho podpis nebo si udělat s hvězdnými piloty IndyCar selfíčko, chtěli peněženky a mobilní telefony.

 

Co se v neděli ve večerních hodinách stalo, popsal dobrý přítel obou závodníků a Dixonův stájový kolega Tony Kanaan. "Slavili jsme do večera a hladověli jsme. Tak jsme poslali Scotta, aby přivezl nějaké jídlo. A když stáhli okýnka, aby si objednali, přišli k nim dva kluci, dali Scottovi k hlavě pistoli a řekli si o jeho peněženku a mobil," řekl v pondělí Kanaan reportérům.

 

"Neměl u sebe peněženku, tu si nechal v motorhomeu, tak jim dal peněženku své manželky a oni odešli. Já jsem z Brazílie, já jsem na podobné věci trochu víc zvyklý, ale nečekal jsem, že se to stane tady. Samozřejmě jsem rád, že jsou v pořádku," řekl Kanaan, který měl původně jet pro jídlo s Dixonem a Franchittim.

 

 

Tým vydal v pondělí krátké prohlášení. "Scott Dixon a Dario Franchitti jsou naprosto v pořádku. Děkujeme všem za jejich zájem, ale necháme policii, aby celý případ vyšetřila. Dále se k tomu nebudeme vyjadřovat a necháme Scotta, aby se soustředil na 500 mil Indianapolis," uvedla stáj Chipa Ganassiho s tím, že Dixon a Franchitti nebudou přepadení komentovat.

 

Sám majitel týmu o přepadení na twitteru žertoval. "Tak na sponzorství od Taco Bell asi můžeme zapomenout," napsal Chip Ganassi na twitter.

 

 

Pachatele, dva mladíky ve věku 14 a 15 let, policisté ještě večer zadrželi. Jsou podezřelí z přepadení a starší z nich také z napadání policistů.

 

Scott Dixon má na kontě čtyři tituly šampiona IndyCar a jedno vítězství v 500 mil Indianapolis. Franchitti, který po vážné nehodě na konci závodu v Houstonu ukončil v roce 2013 kariéru, vyhrál v Indianapolisu třikrát a čtyřikrát se stal šampionem IndyCar. Byl ženatý s americkou herečkou Ashley Juddovou.
 

vbo TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Los Angeles Kings - Detroit Red Wings

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Gloucester Rugby - Sale Sharks

   12:45

   Zvedni se z gauče (7)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Tipsport Premier League 2020

   09:00 11:30
   11:30

   25 - year anniversary Verbier

   12:00

   Casey Stoner - Konec na vrcholu

   13:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Phoenix Suns

   14:35

   Fotbal: AS Saint - Étienne - Olympique Marseille

   16:20

   NHL: Los Angeles Kings - Detroit Red Wings

Celý program