Publikováno 11. 12. 2018
Paradoxní situace

Schytal ránu pukem do hlavy, jeho spoluhráč dopadl ještě hůř

Cal Clutterbuck
Zdroj: Profimedia

Blokovat střelu Jevgenije Malkina je vždycky risk. A když vás rána trefí do hlavy, je to vždycky malér. Stalo se to i obránci Islanders Thomasi Hickeymu. Hůř než on skončil jeho spoluhráč, který se po následném zmatku také zvedal z ledu velmi těžce.

Přesně kvůli takovým situacím nosí hokejisté helmy. Jedna tečovaná střela a malér je na světě. Dělovka ruského útočníka poslala k zemi Thomase Hickeyho a pro Islanders nastala chvíle nejistoty.


Kromě Hickeyho se totiž na ledu objevil také Cal Clutterbuck. Ten si ale za své zranění může tak trochu sám. Nebyl si totiž jistý, jestli rozhodčí přerušili hru a vystartoval proti Krisi Letangovi, který od modré natahoval ke střele.


Ten když zpozoroval, co se děje, nechal puk za sebou a ve hře nepokračoval. To už na něj ale Clutterbuck vystartoval. Letang si to nenechal líbit a lehce poslal svého soupeře na led. Zatímco pukem trefený Hickey se do zápasu vrátil, Clutterbuck už do hry nezasáhl.


I díky tomu zvítězili Tučňáci 2:1 po samostatných nájezdech a dotáhli se na svého soupeře, který okupuje poslední místo zaručující play off v Metropolitní divizi.

 

hp TN.cz