Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 24. 5. 2017
to je ona o kom se nemluvilo

Schumacherova dcera už je velká holka! A má talent a také vítězí!

Gina-Maria Schumacher a její rodiče
Zdroj: Profimedia
Gina-Maria Schumacher a její rodiče

Je to pár dnů, co se svět dozvěděl o vyhrožování rodině Michaela Schumachera. Ve hře bylo 900 tisíc euro nebo život dětí legendy motoristického sportu. V ohrožení měli být syn Mike a dcera Gina. Vše dopadlo dobře. Ale svět vlastně zjistil, že Michael má dceru o které se vůbec nemluví!

Gina-Maria Schumacherová přitom není ledajaká holka, naopak - je to velmi úspěšná sportovkyně. Jen nezáří ve světě motorů. Devatenáctiletá blondýnka propadla koním a úspěšně si vede na scéně westernového ježdění.

Gina-Maria Schumacherová na koni Catchin Gun
Zdroj: Profimedia Gina-Maria Schumacherová na koni Catchin Gun

Už v roce 2015 získala zlato a stříbro na mistrovství Evropy mladých jezdců. Symbolické je, že šampionát, kterého se účastnilo 46 jezdců z 9 zemí se tehdy konal právě na CS ranči, které vlastní Schumacherova manželka Corinna. Ta svou dceru logicky hodně podporuje a za zlato a stříbro na hrudi své dcery byla opravdu ráda.


Rok poté byla členkou vítězného týmu německé reprezentace.
Tam možná poprvé si veřejnost mohla všimnout, že vedle médii propíraného syna Micka, který už si získal respekt ve světě motoristického sportu a v současné době jezdí seriál Formule 3, existuje i dcera Gina-Maria.

 

A věřte tom, že je opravdu otci hodně podobná a pro sport zdědila talent vítězit. Dnes je Gině-Marii 20 let a mezi juniorskými jezdci je světovou dvojkou. Ve světovém žebříčku FEI mezi dospělými jí patří 21. pozice.


A samozřejmě nebude chybět ani na letošním šampionátu, který se opět uskuteční ve švýcarském Givrins v průběhu srpna.


Zprávy o Michaelu Schumacherovi už jsou bohužel několik měsíců stále stejné. Po nehodě při lyžování 29. prosince 2013 je legenda světa motoristického sportu zřejmě upoutaná na lůžko a rodina informace o jeho léčbě tají. Z rodinného sídla se v podstatě stala klinika pro jednoho pacienta.

ram TN.cz