Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Přelomová zpráva

Schumacher se poprvé po zranění ukáže světu. Už se ví, kdy to bude!

Michael Schumacher
Zdroj: twitter
Michael Schumacher

Na ten okamžik čekají nejen fanoušci Formule 1 už více než pět a půl roku. Poprvé od fatální nehody na lyžích by se měl světu v dokumentárním filmu ukázat legendární závodník Michael Schumacher. A filmaři už prozradili, kdy to bude.

Jako by se ten den zastavil celý sportovní svět. 29. prosince 2013 vyděsila všechny zpráva o nehodě na lyžích Michaela Schumachera. Ten v Alpách utrpěl těžké zranění hlavy a od té doby ho na veřejnosti nikdo neviděl. Jeho zdravotní stav je až do teď zahalený tajemstvím.


Mluví se o zotavování a chůzi, ale také o neschopnosti jakéhokoliv pohybu. Žádné potvrzené informace ale nikdo kromě blízké rodiny a speciálního lékařského týmu neví.

 
Zpráva o dokumentu s názvem „Schumacher“ tak vzbudila naději. Důvodu k radosti ale pravděpodobně moc není. Ve filmu by měl být i několikavteřinový záběr na zotavujícího se Schumachera.


Tuto informaci potvrdil i bývalý šéf Bernie Ecclestone. Ten prozradil, že kromě shrnutí kariéry budou ve filmu i doposud nezveřejněné záběry ze života legendárního jezdce. Dokument bude mít premiéru 5. prosince.


Fanoušci mají z této zprávy radost, Ecclestone jejich euforii ale rychle zchladil. „V tento moment s námi Michael není. Ale když mu bude líp, určitě bude i mluvit." Pravděpodobně tak naznačil, že Schumacher dokáže komunikovat jen v některých okamžicích.


To potvrdil německým médiím i neznámý zdroj z Schumacherova blízkého okolí. „Když Michaela vezmete na invalidní vozík a posadíte ho před okno, kde vidí panorama hor s výhledem na jezero, někdy pláče.“


Co vše je ale pravda se dozvíme pravděpodobně až 5. prosince, kdy má dokument premiéru.

GALERIE: Michael Schumacher

1
/
5
Zdroj: Profimedia
Michael Schumacher se ženou Corinnou - 2

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Philadelphia Union - Los Angeles Football Club

   10:45

   Cyklomagazín (4)

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Evropská liga 2019

   12:00

   Magazín Evropské ligy (1)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:40

   Fotbal: RC Lens - LB Châteauroux

   10:40

   Ligue 1 Highlights (5)

   11:30

   Truck Racing Magazine (7)

   11:50

   Off-road Maraton (5)

   12:10

   UFC Unleashed (7)

   13:00

   Fotbal: AS Monaco - Olympique Marseille

Celý Program