Schickův Leverkusen zachránil remízu v poslední minutě nastavení

Český útočník Patrik Schick
Aktualizováno 20:55
21.2. 2021 15:43

Fotbalisté Bayeru Leverkusen se pořádně nadřeli na remízu na půdě Augsburgu. V páté minutě chyboval debutující brankář Lomb a Schickův tým zachraňoval alespoň remízu v poslední minutě nastavení.

Brankář Niklas Lomb je hráčem Leverkusenu již od roku 2008, ale na své nasazení do základu bundesligového zápasu musel počkat až do nedělního střetnutí s Augsburgem, hned po pěti minutách mu jeho debut zhořkl.

Lomb dostal přihrávku od svého spoluhráče a chtěl vykopnout míč daleko od své brány, jenže se do něj vůbec netrefil a Florian Niederlechner mohl dát možná nejsnadnější gól své kariéry.

Leverkusen dominoval na míči, ale kýženou gólovou šanci si dlouho nemohl vytvořit. Ta přišla až po uplynutí základní hrací doby. Rozhodčí chtěl nastavit čtyři minuty a stoper hostů Tapsoba dokázal skórovat dokonce až v 95. minutě. Na poslední chvíli tak zachránil alespoň bod.

Patrik Schick nastoupil v základu farmaceutů a odehrál kompletní utkání. Leverkusenu patří páté místo Bundesligy, Augsburg bodoval po třech prohrách v řadě a patří mu třinácté místo.

Lipsko si hladce poradilo s Herthou Berlín a vyhrálo na její půdě 3:0. Ještě lépe si vedl Hoffenheim. Ten doma přehrál Brémy 4:0 a byl u toho i český fotbalista Pavel Kadeřábek, jenž odehrál 80 minut.

Branky: 26. Bebou, 44. Baumgartner, 49. Dabbur, 90. Rutter

Leverkusen tento týden nevyhrál ani v Evropské lize, přestože Patrik Schick dal dva góly:

• Fotbal: Angers SCO - RC Lens

14:45 16:30