Schickův gól Leverkusenu nepomohl! Ztratilo také Lipsko

Útočník Patrik Schick slaví branku za Leverkusen
Skok Aleš
Aleš Skok
Aktualizováno 21:15
14.3. 2021 16:19

Patrik Schick se opět prosadil za Leverkusen. Ten přesto překvapivě padl s Bielefeldem na domácím hřišti 1:2. Ztratilo také Lipsko, které se rozešlo smírně s Frankfurtem. V posledním zápase porazil Stuttgart Hoffenheim.

Arminia se dostala poměrně brzy do vedení. Už v 18. minutě domácí chybovali na polovině hřiště a hosté udeřili z rychlého brejku. Gebauer našel před brankou Ricu Doana, který uklidil míč pod břevno.

Oba týmy hrály nadále poměrně aktivně, ale před odchodem do kabin už další gól nepadl. Až po změně stran se hosté radovali podruhé. A opět to bylo po rychlém protiútoku. Tentokrát se prosadil Japonec Masaja Okugawa.

Pět minut před koncem zdramatizoval zápas Patrik Schick, který dorážel střelu už prakticky do prázdné branky. Jenže vyrovnat se Leverkusenu nepodařilo a Bayer tak zůstává na šestém místě za Dortmundem. Naopak Arminia zvítězila poprvé od 20. ledna a posunula se na nesestupové 15. místo.

Zápas druhého týmu se čtvrtým, to byl zápas mezi Lipskem a Frankfurtem. V prvním poločase toho příliš k vidění nebylo až na obrovskou šanci Kluiverta, který svůj únik gólem nezakončil. Ale ihned po příchodu ze šatny se skóre měnilo.

Kluivertovu ránu vyrazil hostující brankář jen před sebe a do branky ho doklepl Emil Forsberg. Frankfurt ale srovnal v 62. minutě, když se ve středu vápna dostal k míči Dajči Kamada a Gulácsiho propálil. Lipsko tak ztratilo v boji o titul dva body a na Bayern ztrácí už čtyři. Frankfurt je nadále čtvrtý.

V posledním zápase zdolal Stuttgart Hoffenheim 2:0. Hostům nepomohl ani Pavel Kadeřábek, který odehrál celý zápas. Domácí se tak posunuli na osmé místo. Tým českého obránce je 11.