Otava redakční fotka
Marek Otava
Aktualizováno 20:49
6.3. 2021 18:23

Nádhernou podívanou nabídl souboj mezi Bayernem Mnichov a Dortmundem. Hrdinou se stal nakonec polský šutér Robert Lewandowski, který zaznamenal hattrick. To český útočník Patrik Schick se v německé Bundeslize opět proměnil mezi střelce. Tentokrát 25letý fotbalista Bayeru Leverkusen rozhodl jedinou brankou duel proti Borussii Mönchengladbach. Vidět byli také Pavel Kadeřábek a Vladimír Darida, kteří svým týmům góly připravovali.

Šlágr mezi Bayernem a Dortmundem se stal soubojem Lewandowski vs. Haaland.

Zprvu byl úspěšnější norský megatalent Erling Haaland, který během deseti minut vstřelil dvě branky. Nicméně se ke slovu dostal polský snajpr Robert Lewandowski. Kanonýr bavorského velkoklub nejdříve do konce poločasu dvěma góly srovnal. Ve druhé půli pak dovršil hattrick.

Ještě před ním ale skóroval Leon Goretzka a Bayern tak nakonec zdolal Dortmund 4:2.

Pro českého forvarda tak šlo už o sedmou trefu v sezoně. Schickův gól navíc znamenal vítězství Leverkusenu 1:0 na hřišti Mönchengladbachu.

Do statistik se zapsali také Pavel Kadeřábek a Vladimír Darida. Český krajní bek a záložník v dresu Hoffenheimu dvakrát asistoval a jeho tým tak zvítězil 2:1 nad Wolfsburgem. Darida se pak přihrávkou podílel na výhře Herthy Berlín.

Schick se dvakrát trefil i v Evropské lize, jeho Leverkusen ale v soutěži končí: