nový domov

Schick si v Leverkusenu poprvé zatrénoval, přestupu pomohl i Kadlec

Patrik Schick na tréninku Leverkusenu
Zdroj: Twitter @bayer04fussball
Patrik Schick na tréninku Leverkusenu
Jiří Průša
Jiří Průša
9.9. 2020 20:10
Téma:

Patrik Schick v úterý přestoupil z AS Řím do Bayeru Leverkusen a ve středu si už se svým novým zaměstnavatelem poprvé zatrénoval. Na tiskové konferenci prozradil, že k jeho rozhodnutí přestoupit pomohl i Michal Kadlec.

Ještě před pár týdny polykal tréninkové dávky v Lipsku, jenže to na něj opci nevyužilo, a tak Patrik Schick z AS Řím přestoupil do Leverkusenu. Smlouvu podepsal v úterý a hned ve středu už nastoupil ke společnému tréninku.


Kromě tréninku také absolvoval svou první tiskovou konferenci jako hráč Bayeru a prozradil například, že přestupu napomohl i Michal Kadlec. "Chtěl jsem zůstat v Bundeslize a tento klub má velké ambice. Předem jsem byl v kontaktu s Michalem Kadlecem, a ten mi o klubu řekl jen samé dobré věci a potvrdil mé rozhodnutí," prozradil Schick


Kadlec přestoupil ze Sparty do Leverkusenu v roce 2009 poté co tam už půl roku hostoval a odehrál tam celkem pět let, takže zkušeností má na rozdávání."První trénink probíhal za perfektních podmínek. Jsem naprosto spokojen,"
pochvaloval si Schick své nové působiště. Prozradil také své cíle: "S Bayerem samozřejmě chci dosáhnout na Ligu mistrů. Osobně chci týmu pomoci a vstřelit co nejvíce gólů."Novinářům také prozradil, jaká pozice mu sedí nejlépe: "Cítím se nejpohodlněji na pozici devět. To je moje oblíbená pozice. Můžu hrát jak se dvěma útočícími hráči, tak ale i na pozici deset."

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Winter Games NZ - Obsidian Big Air

   12:30 13:00
   13:00

   Florbal: Oilers - Tiikerit

   14:45

   Sokolský běh republiky

   15:00

   NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   16:45

   Fotbal: FC Spartak Trnava - MFK Skalica

   18:30

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • Magazín NBA Action (5)

   12:25 12:50
   12:50

   NBA - akce měsíce

   12:55

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

   14:35

   Evropská liga - podzim 2020

   15:30

   Czech rally 2020 (7)

   16:05

   Václav Pech - rekordman české rally

Celý program