bundesliga

Schick poprvé v základu a dal gól, ale Lipsko s Herthou pouze remizovalo

27.5. 2020 21:09

Poprvé po návratu Bundesligy se Patrik Schick dostal do základní sestavy Lipska. Důvěru v něj vloženou splatil gólem, ale Lipsko se v závěru v deseti lidech neubránilo a Hertha vybojovala remízu.

V prvním zápase po koronavirové pauze naskočil Schick pouze na posledních deset minut, do toho druhého dokonce ani nezasáhl. Napotřetí už ale šanci v základu dostal, když do Lipska přijela Hertha Berlín.

Zápas začali lépe hosté, Grujič se prosadil z rohového kopu v deváté minutě. Domácí ale odpověděli stejnou mincí, když se hlavou z rohu trefil přesně Klostermann. Problém pro Lipsko přišel v 63. minutě, když Halstenberg svou druhou žlutou kartou v zápase poslal tým do oslabení.

O pět minut později se ale Lipsko radovalo. Schickova skákavá střela mířila doprostřed brány, jenže i když to vypadalo, že brankář Jarstein míč zastavil, divoký zákrok nakonec skončil míčem v jeho síti.

V závěru se Hertha snažila využít přesilovku, což se jí povedlo. Vybojované penalty se chopil Krzysztof Piatek, který na hřišti nahradil Vladimíra Daridu, a bez problémů ji proměnil. Oba týmy tak do tabulky zapíší bod za remízu 2:2.

• NHL: Chicago Blackhawks - Detroit Red Wings

18:35 21:15