jasné počty

Schick nás v bundeslize brzy překoná, míní střelci Koller a Lokvenc

Tomáš Rambousek
Tomáš Rambousek
Publikováno 3. 6. 2020
Téma:

Patrik Schick dal za Lipsko už devátý bundesligový gól v právě probíhající sezoně. Naposledy v německém teritoriu takto řádili Jan Koller a Vratislav Lokvenc, ale to už je dlouhých 15 let! Bývalým hvězdám Dortmundu a Bochumi dnes Schick šlape na paty.

Dvojice bývalých českých fotbalových reprezentantů věří, že Patrik Schick může také dvouciferné skóre dovršit. „Je znát, že má kolem sebe kvalitní hráče. Myslím si, že ne jeden gól, ale že těch gólů dá ještě hodně,“ říká Vratislav Lokvenc.


Jan Koller pak jeho slova podporuje. „Pokud bude v Lipsku pokračovat i v dalších sezonách, tak těch dvouciferných sezon bude mít daleko více,“ myslí si historicky nejlepší střelec české fotbalové reprezentace. „Musím říct, že to angažmá v Lipsku mu sedí a sedí mu i Bundesliga,“ myslí si Koller.


Příležitost překonat magickou desítku bude mít Patrik Schick už v sobotu, kdy Lipsko vyzve doma poslední Paderborn. Schickovo jméno je teď kromě gólů skloňované také s přestupem. V Německu je totiž jen na hostování, aktuálně třetí tým undesligy by si ale svého druhého nejproduktivnějšího útočníka rád nechal.


„Být na jeho místě, tak bych se do AS Řím nevracel. Lipsko je podle mě přesně klub pro něj. Mají mladého trenéra, mladý hráče, všechno funguje tak, jak má,“ říká Vratislav Lokvenc. Jasno by mohlo být už brzy. Schickův agent Pavel Paska potvrdil, že jednání vrcholí.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Biggest Peak Project - Mt. Baker & Castelton Tower

   14:30 15:00
   15:00

   Classic match Ligue 1: Paris Saint - Germain - Stade Brestois

   16:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   17:00

   Off-road Maraton (1)

   17:20

   Filip Řeháček - zimní příprava

   17:30

   Silk Way Rally

 • Nova Sport 2

  • NBA - Geniální akce 2015 - 2020

   14:40 15:05
   15:05

   NHL: Vancouver Canucks - Buffalo Sabres

   16:50

   Element (417)

   17:00

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   18:45

   Běhej lesy - Slavkovský les

   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Detroit Pistons

Celý program