Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 15.11. 2018 19:18
sestava přípravné utkání

Češi vedou v Polsku 1:0! Schickův průnik zakončil Jankto do prázdné

Patrik Schick
Zdroj: Profimedia
Patrik Schick

Česká fotbalová reprezentace čelí velké výzvě. V přípravném utkání v Gdaňsku vede nad domácím Polskem 1:0. Trenér Jaroslav Šilhavý dal důvěru brankáři Jiřímu Pavlenkovi, na hrot útoku poslal Patrika Schicka. A právě ten vymyslel první český gól pro Jakuba Jankta.

Trenér Jaroslav Šilhavý udělal pouze dvě změny v zahajovací jedenáctce, když do obrany místo Theodora Gebre Selassieho nasadil Pavla Kadeřábka a do zálohy Tomáše Součka místo zraněného Antonína Baráka.
 

Do základní sestavy se zatím nedostal záložník Vladimír Darida, který na počátku podzimu kvůli zranění nehrál. Od úvodu nezačne ani další uzdravený hráč obránce Tomáš Kalas a stoperská dvojice tak zůstala ve složení Ondřej Čelůstka - Jakub Brabec. Na hrotu útoku nastoupí Patrik Schick.

 

Poláci nakonec postavili svou hlavní hvězdu útočníka Bayernu Mnichov Roberta Lewandowského, kterého trápily drobné zdravotní problémy.

Základní sestavy:

Polsko: Skorupski - Bereszyňski, Bednarek, Kamiňski, Kedziora - Frankowski, Zieliňski, Krychowiak, Grosicki - Klich - Lewandowski.

ČR: Pavlenka - Kadeřábek, Čelůstka, Brabec, Novák - Souček, Pavelka - Vydra, Dočkal, Jankto - Schick.

ram TN.cz