Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

ještě je uvidíme

Další program českých basketbalistů. Co je v nejbližších dnech čeká?

Už mají jistotu. Čeští basketbalisté jsou ve čtvrtfinále světového šampionátu v Číně. Ve středu od 15 hodin se o postup mezi čtyři nejlepší utkají s Austrálií v Šanghaji. Nicméně, i když duel nezvládnou, odehrají další dvě utkání.

Nepřestávají udivovat. Češi, vedení Tomášem Satoranským, už postupem do osmifinálové skupiny splnili svůj cíl. Nyní jsou už mezi osmi nejlepšími celky a čeká je stěhování. Z Šen-čenu do Šanghaje, čili do haly, kde odehráli základní skupinu.

Tam vyzvou další tým napěchovaný hráči z NBA. Za Austrálii nastupuje na světovém šampionátu hned pět hráčů, kteří působí v nejlepší basketbalové lize světa. Na turnaji ještě neprohráli a v přípravě porazili i Spojené státy americké.

Ve vzájemném duelu jsou jasnými favority, nicméně Češi už dokázali několikrát překvapit. Ve hře tak zůstávají jen dva možné scénáře, které mohou nastat.

Nejprve si představme ten první: Češi porazí Austrálii!
Pokud se tak stane, český tým se opět stěhuje. Tentokrát do Pekingu, kde by se v pátek 13. září v semifinále utkal s vítězem zápasu Španělsko – Polsko. Finále a zápas o třetí místo se pak hraje v neděli 15. září.

Druhý scénář: Češi prohrají s Austrálií!
Když svěřenci Ronena Ginzburga prohrají, turnaj pro ně ještě nekončí. Budou hrát o páté až osmé místo. Pozitivní je, že by se na první zápas nemuseli stěhovat, protože duel s poraženým mužstvem mezi Španělskem a Polskem odehrají v téže hale ve čtvrtek 12. září opět od 15 hodin.

Pak následuje další utkání. Buď o páté, nebo sedmé místo. Ten se ale hraje v sobotu od 10 hodin nebo 14 hodin až v Pekingu, a tak se čeští basketbalisté dalšímu stěhování nevyhnou.
 

vat TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Philadelphia Union - Los Angeles Football Club

   10:45

   Cyklomagazín (4)

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Evropská liga 2019

   12:00

   Magazín Evropské ligy (1)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:40

   Fotbal: RC Lens - LB Châteauroux

   10:40

   Ligue 1 Highlights (5)

   11:30

   Truck Racing Magazine (7)

   11:50

   Off-road Maraton (5)

   12:10

   UFC Unleashed (7)

   13:00

   Fotbal: AS Monaco - Olympique Marseille

Celý Program