Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

fotbal dva kohouti

Ščasný otevřeně: Tohle je důvod, proč musel Stramaccioni skončit!

Zdroj: TV Nova

Hodně upřímným slovníkem mluvil na tiskové konferenci k představení nového kouče Sparty Pavla Hapala sportovní manažer klubu Zdeněk Ščasný. Ten jasně nastínil, že pokračování spolupráce s trenérem Andreou Stramaccionim by se rovnalo fotbalové sebevraždě.

Ščasný se do Sparty vrátil v zimě mimo jiné proto, aby Stramaccionimu lépe osvětlil zákonitosti českého fotbalu. Jejich spolupráce však měla k ideálu daleko. Neúspěšný kouč dokonce v rozhovoru pro italská média naznačil, že na něj Ščasný vyvíjel takový tlak, ve kterém už prostě nešlo pokračovat. Tomu se však osočený matador jen zasmál.

"Máte pocit, že by snad (trenér Stramaccioni) skončil sám? Asi se shodneme, že ne. Naopak chtěl zůstat a dál budovat mužstvo. Ode mě ani od Tomáše Rosického na něj ale žádný tlak nebyl. To, co tvrdí do médií, je jeho věc. Ovšem já mu i rozumím, protože nechce odejít s pocitem, že něco nezvládl. Tak raději hledá, kdo za to může," řekl drsně Ščasný.
 


Ten rezolutně vyvrátil, že by italskému kouči nechtěl pomoci. Stejně jako odmítl zvěsti o tom, že se s ním dostal do roztržky, a to přímo v kabině plné hráčů.

14

GALERIE: Andrea Stramaccioni dostal ve Spartě vyhazov

Zdroj: Profimedia

Andrea Stramaccioni

Hodnocení:"Mám obrovskou výhodu, že u všech našich schůzek byl se mnou také Tomáš Rosický. Že nás trenér někdy žádal, abychom se s ním o poločase potkali a sdělili mu naše poznatky shora, není nic nového. Ale k žádné hádce mezi námi nedošlo," stál si Ščasný tvrdě za svým.


Stramaccioniho pozice byla ostatně v silném ohrožení už v zimě, díky své rozsáhlé analýze zpackaného podzimu ve funkci však zůstal. "Tam, kde byl podle něj hlavní problém, jsme mu navíc nadstandardně vyšli vstříc. Podrželi jsme ho a ještě mu přivedli drahé posily, jenže na hře se to neprojevilo. Pořád nám to nešlo," postěžoval si Ščasný.

Definitivně pak Stramaccionimu srazila vaz domácí remíza 1:1 s Brnem, které navíc i o desíti mohlo v Praze vyhrát. "Po vyloučení nebyla reakce trenéra taková, jaká měla být. Pořád jsme to tlačili středem... Pro nás to byla poslední kapka. Zkrátka jsme už neviděli světlo, že by se to mohlo nějak zvednout. Proto jsme se zcela jednomyslně rozhodli pro změnu," konstatoval Ščasný.


Zároveň přiznal, že ani v případě výhry nad Zbrojovkou by asi angažmá italského švíháka netrvalo dlouho...  "I kdybychom vyhráli, tak bychom tu situaci řešili nejspíš stejně, byť ne takhle okamžitě. Viděl jsem prostě problém v tom, co chce trenér hrát. Lišily se naše představy, navíc jsme nedokázali opakovat slibné výkony. To byl taky důvod, proč skončil," popsal Ščasný, který si vyžádal právě příchod Hapala.

Bude to s novým lodivodem výrazně lepší?
 

fre TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:05 00:50

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   00:50

   Fotbal: Racing Strasbourg - EA Guingamp

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Tom Belz - Kilimandscharo

   09:30

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   10:00

   Cliff Diving World Series – Itálie Highlights

 • Nova Sport 2

  • 20:05 00:30

   Weber Cup 2019

   00:30

   UFC 236: Holloway vs. Poirier 2

   09:00

   Weber Cup 2019

   11:30

   UFC Connected (4)

   12:00

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   12:30

   Cliff Diving World Series – Itálie Highlights

Celý Program