Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

šipky díky, legendo

Sbohem, Phile! Legendární šipkař Taylor ukončil bohatou kariéru

Phil Taylor
Zdroj: Profimedia

Finále MS v šipkách je od včerejší noci minulostí a novopečeným šampionem PDC se stal Rob Cross. Ten ve finále porazil legendu tohoto sportu sedmapadesátiletého Phila Taylora, pro kterého bylo finále zároveň posledním zápasem kariéry.

Taylor za svoji kariéru ovládl světový šampionát osmkrát za sebou a to v letech 1995-2002. Naposledy se z titulu radoval před pěti lety, pak se ještě dokázal dvakrát probojovat do finále.

 

 

V pondělí si však Taylor zahrál svůj poslední zápas v kariéře. Ve finále v londýnském Alexadndra Palace nestačil na Crosse, ale věčný úsměv na tváři mu nezmizel.

"Dělal jsem, co jsem mohl, ale on hrál stejně nelítostně jako já před 25 lety. Ale i tak jsem prožil fantastickou kariéru," řekl po prohře Taylor.

Překvapený vítěz MS jakoby nemohl uvěřit, čeho vlastně dosáhl.

 

"Narodil jsem se v roce 1990, kdy on získal první titul. Před patnácti lety jsem snil o tom, že si s ním někdy zahraju," vysekl novopečený mistr světa poklonu svému soupeři.

Cross si za titul vydělal pěkných 450 tisíc eur, což je v přepočtu asu 11,5 milionu korun. To odcházející legenda Taylor během své třicetileté šipkařské kariéry vydělal přes 8 milionů eur, tedy něco okolo 207 milionů korun.

Ukončení kariéry Phila Taylora tak končí jedna dlouholetá šipkařská éra, kterou bude nyní připomínat trofej pro vítěze turnaje World Matchplay, pojmenovaná právě po něm. Mezi šipkaři patří tento turnaj hned na druhé místo za nejvýznamnějším Mistrovství světa, které Taylor opanoval celkem šestnáctkrát.

mm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 14:45

   Basketbal: Nižnij Novgorod - Iberostar Tenerife

   14:45

   Magazín Evropské ligy (6)

   15:35

   Rebel Prague Darts Masters 2019 - Souboj LegendOhlédnutí za šipkařskou exhibicí s účastí Phila Taylora

   15:55

   Rychlá kola (12)

   16:25

   NHL: Los Angeles Kings - New York Rangers

   18:10

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • 13:00 14:45

   NHL: Los Angeles Kings - New York Rangers

   14:45

   NHL – akce měsíce

   14:55

   Basketbal: Besiktas Sompo Sigorta - PAOK

   16:35

   World Rookie Tour - Part 1

   17:00

   UFC Reloaded (9)

   17:55

   Basketbal: Peristeri winmasters - Gaziantep

Celý Program