konec obchodu

Největší fotbalový obchod na světě padá. Saúdský princ otočil!

Stadion Newcastle United
Zdroj: Profimedia
Stadion Newcastle United
Tomáš Rambousek
Tomáš Rambousek
Publikováno 31. 7. 2020
Téma:

Mohli být nejbohatší sportovní tým světa. Ale nebudou. Jednání mezi anglickým klubem Newcastle United se saudskoarabským korunním princem Mohammedem Bin Salmanem skončila. Bohatý šejk stáhl svou nabídku na odkoupení podílu majitele Mika Ashleyho. Ta činila 300 milionů liber (8,7 miliardy korun).

Jeden z nejbohatších mužů světa plánoval, že bude držet 80 procent akcií populárního anglického klubu a fanoušci už se těšili, že přijdou velké nákupy a hvězdná jména. V hledáčku „Strak“, za které kdysi chytal i legendární český brankář Pavel Srníček, byli Gareth Bale, Ciro Immobile či Patrik Schick.
Jenže Newcastle si na prodej novému majiteli bude muset ještě nějaký čas počkat.


Ohlasy jsou rozporuplné. Části fanouškovské základny arabský kapitál nevadil, naopak Premier League a politické spektrum v Anglii se stavěli proti obchodu, neboť Bin Salman je jedním z hlavních podezřelých z vraždy novináře Džamála Chášukdžího.


Nakonec ale prý vše vyřešil byznys. Podle britského listu The Guardian odstoupil Bin Salman od chystané dohody poté, co anglická Premier League poukázala na nelegální vysílání streamové služby BeoutQ, která má sídlo právě v Saúdské Arábii a chtěla po šejkovi řešení.


A jelikož, jak informuje list Guardian, Bin Salman ztratil trpělivost a možná si spočítal všechna pro a proti v době koronavirové, tak od dohody odstoupil.


Byznysmenka Amanda Slaveleyová z obchodní skupiny PCP Partners, která byl zprostředkovatelkou velkolepé koupě, se ale nechala slyšet, že Newcastle se bát nemusí, jelikož na scéně se objevil nový obchodní partner a zájemce. Tím má být Američan a fanoušek fotbalové Premier League Henry Mauriss, kterému patří společnost ClearTV. Mohl by prý dát i víc než Bin Salman.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sestřih Evropské ligy UEFA (10)

   23:30 00:00
   00:00

   Element (419)

   00:15

   Šachtar Doněck - VfL Wolfsburg

   02:05

   Fotbal: Orlando City SC - Minnesota United FC

   04:05

   Monster Energy Supercross Geneva

   04:35

   NHL: Winnipeg Jets - Calgary Flames

 • Nova Sport 2

  • Czech rally 2020 (2)

   23:35 00:05
   00:05

   Biggest Peak Project - Mt. Baker & Castelton Tower

   00:35

   NHL: St. Louis Blues - Vegas Golden Knights

   03:05

   NBA: Houston Rockets - Los Angeles Lakers

   09:00

   Desert Dash - Ultra MTB Competition

   09:30

   Biggest Peak Project - Mt. Baker & Castelton Tower

Celý program