výsledky NBA

Satyho Chicago vyzrálo nad Hornets, Westbrook má opět triple double

7.5. 2021 7:09

Basketbalisté Chicaga s Tomášem Satoranským v sestavě ještě nevzdávají boj o účast v play-off a přidali po sérii čtyř porážek konečně opět výhru nad Charlotte Hornets. Přímým konkurentem Bulls jsou Washington Wizards, které k výhře v prodloužení nad Torontem dotáhl dalším triple doublem Russell Westbrook.

Chicagu chybí do konce základní části odehrát šest zápasů a ztrácí na postupové místo ještě čtyři výhry, takže pokud si chce udržet naději, musí zbylé zápasy už jen vyhrávat. Proti Charlotte se jim to povedlo s přehledem.

Bulls totiž skórovali první body a vedení od počátku udrželi až do konce. Po první části vedl Satoranského tým o deset bodů, a i když se Hornets v jednu chvíli přiblížili na rozdíl jediné trojky, Chicago nakonec zvítězilo o 21 bodů.

Hvězdou zápasu byl chicagský Nikola Vučevič, jenž nastřílel 29 bodů, čtrnáctkrát úspěšně doskočil a připsal si i tři asistence. Satoranský strávil na palubovce dvacet minut, během kterých nasbíral šest bodů, jeden doskok a čtyři asistence.

Poslední postupové místo ve Východní konferenci drží Washington, jenž proti Torontu zapsal další důležitou výhru. Po čtyřech čtvrtinách bylo skóre vyrovnané 115:115, takže o vítězi muselo rozhodnout prodloužení.

V něm Russell Westbrook ještě vyšperkoval své statistiky a nakonec během utkání nasbíral 13 bodů, 17 doskoků a 17 asistencí. Díky němu Wizards vyhráli o dva body a Raptors nestačilo ani 44 bodů v podání Pascala Siakama.