zpátky v akci

Satoranský začal přípravu skvěle, jeho Chicagu to ale k výhře nestačilo

12.12. 2020 7:26

Basketbalová NBA se už chystá na další sezonu. V noci z pátka na sobotu proběhly první přípravné zápasy a do akce šlo i Chicago Bulls s Tomášem Satoranským. Jedinému Čechovi v NBA se dařilo, ale jeho tým přesto prohrál s Houstonem Rockets.

Bulls hráli naposledy jedenáctého března, od té doby byla sezona přerušena, a jelikož Chicago v době přerušení bylo příliš daleko od playoffových pozic, restart NBA se ho netýkal. Pauza mezi zápasy tak trvala dlouhých devět měsíců!

Tým Tomáše Satoranského se dočkal a po předlouhé době si v domácím prostředí zahrál přípravný zápas proti Houstonu Rockets. Saty sice nefiguroval v základní sestavě, ale nakonec toho ze svého týmu odehrál nejvíce.

Hosté ovládli první tři čtvrtiny takovým způsobem, že i když Bulls poslední část vyhráli o devět bodů, zápas skončil jednoznačným výsledkem 125:104 pro Rockets.

Tomáš Satoranský za 25 a půl minuty stihl trefit 11 bodů, rozdal šest asistencí a doskočil sedm míčů. Český rozehrávač zkrátka byl vidět a svému týmu výrazně pomáhal. V době jeho přítomnosti na palubovce byla bodová bilance přesně na nule, jenže jeho spoluhráči ze základu měli průměr okolo -25, proto Bulls tak výrazně prohráli.

Nicméně Satoranského výkon je dobrým příslibem pro následující sezonu. Když se k němu přidají i jeho spoluhráči, mají se čeští fanoušci NBA na co těšit.