NBA Noční zápasy

Satoranský se trápil. Zapsal jen šest bodů a Washington prohrál

Tomáš Satoranský

Basketbalisté Washingtonu i s Tomášem Satoranským v základní sestavě prohráli na domácí palubovce podruhé za sebou. Tentokrát Wizards nestačili na San Antonio, kterému podlehli 112:129. Český rozehrávač za 24 minut stihl 6 bodů a 3 asistence.

Washington přitom nezačal špatně. V první čtvrtině vedl i o patnáct bodů, ale nakonec ji prohrál o pět. O výsledku se definitivně rozhodlo už v té druhé, ve které si Spurs vypracovali až jednadvacetibodový náskok, jenž si po zbytek duelu drželi. Nakonec zvítězili o sedmnáct bodů. Díky vítězství si jako poslední tým v Západní konferenci zajistili postup do play off.

Nejvíce se v dresu San Antonia dařilo LaMarcusovi Aldridgeovi. Třiatřicetiletý pivot za sedmadvacet minut nastřádal 24 bodů, 7 doskoků a 2 asistence. Ofenzivu Wizards zase řídil Bradley Beal, který do svých statistik zapsal 25 bodů, 5 doskoků a 2 asistence.

Satoranskému se příliš nevedlo. Ze sedmi střeleckých pokusů za dva body, proměnil jen dva. K tomu přidal dva úspěšné trestné hody. A neproměnil ani jednu ze dvou pokusů za tři body. Také zaznamenal dvě osobní chyby a jednu ztrátu.