noční zápasy

Satoranský se pomalu rozjíždí, Chicago po boji porazilo Detroit

Tomáš Satoranský

Basketbalisté Chicaga Bulls po třech porážkách zabrali a porazili Detroit Pistons 112:106. Jediný Čech v NBA se na výhře podílel sedmi body a šesti asistencemi.

Chicago potřebovalo po třech porážkách nutně zabrat a podařilo se mu to proti podobně se trápícímu Detroitu. Bulls prohrávali v celém zápase jen dvakrát. Hned po prvním koši a pár minut před koncem, kdy Detroit smazal šestnáctibodový náskok.

Vedení mu ale dlouho nevydrželo. Hned z dalšího útoku si ho vzalo Chicago zpět, a nakonec dokázalo zvítězit 112:106. Tomáš Satoranský se v letošní sezoně teprve zastřeluje, v nahrávkách ale v Chicagu kraluje. Proti Pistons si jich připsal šest a k tomu přidal i sedm bodů. Střelecky táhl Chicago LaVine, který odešel z palubovky s 26 body.

Králem večera se ale stal LeBron James, který režíroval výhru Lakers v prodloužení nad Dallasem a připsal si triple double za 39 bodů, 16 asistencí a 12 doskoků. Na prestižní metu dosáhl i Luka Dončič v dresu soupeře, který nastřílel 29 bodů a k tomu přidal 15 asistencí a 13 doskoků.