výsledky NBA

Satoranský odehrál přes 20 minut, prohru s Orlandem ale neodvrátil

6.2. 2021 7:42

Jediný Čech hrající v basketbalové NBA Tomáš Satoranský si letos poprvé zahrál přes dvacet minut v jednom zápase. Přestože při jeho účasti na palubovce se Chicagu dařilo, výhra pro Bulls z toho nakonec nebyla. Za Orlando totiž řádil Nikola Vučevič.

Domácí Orlando mělo skvělý vstup do utkání, když po pár minutách vedlo 18:4, ale hosté do konce první čtvrtiny stihli stáhnout na rozdíl pouhých dvou bodů.

V druhé části šli Bulls dokonce na chvíli do vedení, ale to jim moc dlouho nevydrželo. Orlando si v třetí dvanáctiminutovce drželo stálý náskok kolem deseti bodů, ale nakonec rozhodovaly poslední minuty.

Chicagu se v závěru povedlo srovnat na 114:114, jenže Magic lépe zvládli úplný závěr a zvítězili 123:119. Největší zásluhu na tom měl Černohorec Nikola Vučevič. Ten nasázel parádních 43 bodů a přidal 19 doskoků, což byl v obou statistikách nejlepší výkon noční NBA.

Tomáš Satoranský odehrál přes 21 minut a při jeho přítomnosti na hřišti bylo Chicago v kladné bilanci +19, což je nejlepší číslo nejen z týmu Bulls, ale z celého zápasu. Ani žádný soupeř neměl lepší statistiku +/-. Jenže Satoranského 6 bodů, 4 doskoky a 4 asistence prohru neodvrátily, a tak jsou Bulls s bilancí 8:13 až na dvanáctém místě Východní konference.