výsledky NBA

Satoranský měl opět nejvíc asistencí! Chicago porazilo Sacramento

Basketbalisté Chicaga Bulls zastavili v NBA sérii proher a po třech nezdarech zvítězili na palubovce Sacramenta 113:106. Český rozehrávač Tomáš Satoranský byl opět jednou z ústředních postav svého týmu.

Jediný tuzemský zástupce v nejlepší basketbalové lize světa za 33 minut nasbíral 14 bodů, doskočil 2 míče a připsal si 5 asistencí, což je nejvíc ze svého týmu.

Chicago v útoku táhl především Zach LaVine, autor 28 bodů. Výrazně mu sekundoval Fin Lauri Markkanen, který nastřílel 20 bodů. Na doskoku se zase dařilo Wendellovi Carterovi, který doskočil 10 míčů a vzhledem k tomu, že vstřelil i 10 bodů, připsal si double-double.

Bulls si ve druhé čtvrtině vypracovali i dvouciferný náskok, který ve třetí dvanáctiminutovce byl i devatenáctibodový. O vedení ale málem přišli. Sacramento ve čtvrté čtvrtině snížilo na rozdíl dvou bodů, ale otočit skóre nedokázalo.

Satoranský a spol. si tak připsali sedmou výhru z 21 zápasů a ve Východní konferenci jsou dvanáctí.