výsledky NBA

Satoranského deset bodů nestačilo na výhru. Warriors prohráli o 53 bodů

3.4. 2021 8:06

Ač se jediný Čech v basketbalové NBA Tomáš Satoranský snaží, jak může, jeho Chicagu Bulls se stále nedaří. Prohra proti Utahu byla už šestá v řadě. Mnohem hůře dopadli Golden State Warriors bez Stephena Curryho v sestavě. Torontu podlehli o 53 bodů, což je jejich třetí největší prohra v historii.

Chicago šlo do zápasu se sérií pěti porážek, zatímco Utah měl již sedm výher v řadě. K překvapení nedošlo, a tak se obě tyto série protáhly, ale zápas to nebyl vůbec jednoznačný.

Vyrovnanou první část vyhráli Jazz o jediný bod. V druhé čtvrtině Bulls delší chvíli dokonce vedli, ale do šaten šli s devítibodovou ztrátou. Tu dokázali v třetí části smazat, avšak s třetím klaksonem už prohrávali o patnáct bodů. V samotném závěru Bulls snížili na rozdíl tří bodů, ale nakonec padli o sedm.

Tomáš Satoranský nastoupil v základu, odehrál přes 25 minut a nasbíral 10 bodů, 6 doskoků a 4 asistence. Ve statistice +/- skončil se čtyřmi kladnými body.

Toronto Raptors jsou aktuálně až na jedenáctém místě Východní konference, ale přesto zaznamenali svou nejvyšší výhru v historii. Smlsli si totiž na Golden State Warriors, kterým chyběl Steph Curry.

Válečníci byli bez svého lídra bezradní. První část prohráli o pouhý bod, ale od té doby jejich ztráta narůstala a v jednu chvíli se dostala až na astronomických 61 bodů. Warriors nakonec padli 77:130, tedy o 53 bodů, což je jejich třetí nejvyšší porážka v klubové historii.

Pouze na začátku sedmdesátých let Warriors dopadli hůře. Tehdy ve dvou po sobě jdoucích sezonách podlehli Los Angeles Lakers o 63 bodů a o 56 bodů.

Ze všech střelců z deseti zápasů si absolutně nejlépe vedl Giannis Antetokounmpo. Svému Milwaukee pomohl k výhře nad Portlandem 47 body.

Sacramento Kings - Los Angeles Lakers 94:115

Bulls prohráli i v minulém zápase s Phoenixem, ale Tomáš Satoranský předvedl alespoň parádní sólo:

• NHL: Calgary Flames - Edmonton Oilers

04:05 06:45