NHL Vyhrocený moment

Šarvátky kvůli Rittichovi: Český gólman se chtěl mstít sám! VIDEO

David Rittich
Zdroj: Profimedia/Reprofoto

Byl to vyhrocený zápas. V utkání mezi Calgary a San Jose byla k vidění i šarvátka, která začala tím, že Evander Kane zajel příliš důrazně do českého gólmana Davida Ritticha. Ten po chvilce váhání přijel do chumlu hráčů a chtěl se pomstít sám. Podívejte se, jak to dopadlo.

Celé se to stalo dvě minuty před koncem druhé části. Calgary prohrávalo 1:3 a Evander Kane po kontaktu s obráncem Hamonicem ochotně přistrčil brankáře Davida Ritticha a položil ho na záda. To se samozřejmě hráčům Flames nelíbilo a svého strážce brány šli pomstít.

Lehce otřesený a snad i překvapený Rittich chtěl být od konfliktu co nejdál. Po chvilce se však do něj na malý okamžik zapojil. Snad se chtěl sám za sebe pomstít. Za bránou tahal za flígr Kevina Labanca. To sice nebyl ten správný muž k pomstě, ale při strkanicích za bránou byl jedním z nejaktivnějších žraloků.

Rozhodčí nakonec vyloučil provokatéra Evandera Kana na 2+2 minuty za hrubost, na druhé straně byl potrestán na 2 minuty za hrubost Mikael Backlund. Na konečný výsledek to však vliv nemělo. San Jose porazilo Calgary 5:1 (Rittich 28 úspěšných zákroků).

• 15:05 16:45